Miniatura na glowna
20 października 2024 Tomasz Koprowski Imprezy

10. Cracovia Półmaraton Królewski z rekordem trasy i rekordową frekwencją

W niedzielny poranek punktualnie o godzinie 10:00 wystartowali uczestnicy 10. Cracovia Półmaratonu Królewskiego oraz biegu na 5 km „Czaniecka Piątka”. W krakowskim święcie biegania wzięło udział ponad 12 000 biegaczy.

Cracovia Półmaraton Królewski to ważny punkt na mapie polskich biegów. Impreza zaliczana jest do Korony Polskich Półmaratonów, obok takich wydarzeń jak Półmaraton Warszawski czy Poznań Półmaraton. Na przestrzeni dziesięciu edycji bieg zyskał międzynarodową renomę, a jego cechą charakterystyczną jest spektakularny finisz na płycie TAURON Areny Kraków, przy dopingu kibiców.

IMG 4586

Zwycięzcą tegorocznej edycji Cracovia Półmaratonu Królewskiego został Kenijczyk Denis Chichir, który pokonał trasę w czasie 1:01:33, poprawiając rekord trasy. W rywalizacji kobiet triumfowała Glorius Jepkirui z czasem 1:11:16. Pozostałe miejsca na podium zajęli wśród mężczyzn: Hillary Kimaiyo (KEN 1:02:41) i Mateusz Mrówka (POL 1:07:05) oraz Maryna Nemczenko (UKR 1:13:03) i Monika Jackiewicz (POL 1:13:23) wśród kobiet.

IMG 4583

W towarzyszącym półmaratonowi biegu na 5 km „Czaniecka Piątka” najszybsi okazali się Dariusz Nowakowski (14:40) oraz Monika Kaczmarek (17:08). Uczestnicy wystartowali z tego samego miejsca co półmaratończycy, a finiszowali na płycie głównej TAURON Areny Kraków, dodając wydarzeniu wyjątkowego charakteru.