26 października 2010 Redakcja Bieganie.pl Sport

III Chrobry Cross za nami


cgrobry6


III CHROBRY CROSS
OTWARTE MISTRZOSTWA OPOLSZCZYZNY W BIEGACH GÓRSKICH

Tekst: Jan Macjon

Przy przepięknej słonecznej pogodzie i bajkowej jesiennej scenerii, odbył się 23.10. br. po raz trzeci CHROBRY CROSS w Głuchołazach. Mała lokalna impreza z roku na rok rozwija się. Przybywa uczestników, wzrasta jej poziom organizacyjny, bogaci się oprawa.

W przedostatnią sobotę października w Parku Zdrojowym, przy Gościńcu „Pod Bukiem” zameldowało się blisko 90 amatorów biegania po wielce malowniczej Górze Chrobrego (504 m p.p.m.). Trasa biegu głównego liczyła 6,7 km przy różnicy wzniesień +220  – 220.

W ramach biegu rywalizowano także o tytuły mistrza Opolszczyzny w biegach górskich.
W stawce biegaczy nie zabrakło zawodników o dużej renomie. Było wśród nich aż 11 biegaczy, którzy mają  na swoim koncie medale mistrzostw krajowych i nie tylko w biegach górskich. Bieganie wśród takich asów to prawdziwa nobilitacja dla większości startujących.

chrobry1

W rywalizacji mężczyzn zwyciężył reprezentant ASZ Politechnika Opolska – Jacek Sobas – zwycięzca pierwszej edycji crossu. Po zaciętej walce na całym dystansie pokonał on Damiana Nogę oraz Kamila Kędzierskiego, który był najlepszym przed rokiem.

Triumfator zgarnął prócz gratyfikacji za zwycięstwo dodatkowe nagrody –  premię górską za pierwsze miejsce na szczycie Góry Chrobrego oraz za ustanowienie nowego rekordu trasy.

W kategorii kobiet walka była nie mniej ekscytująca. Zaciętą walkę do ostatnich metrów biegu toczyły dwie utytułowane zawodniczki – Dorota Ustianowska oraz Barbara Niewiedział. Zwyciężyła ta pierwsza z przewagą 11 sekund. Trzecią lokatę wywalczyła Dominika Wiśniewska – brązowa medalistka czerwcowych Mistrzostw Polski w stylu anglosaskim.

Poziom rywalizacji tak wśród kobiet jak i mężczyzn był niezwykle wysoki. Świadczyć może o tym m.in. ósma pozycja Rafała Ulfika , który rywalizację na wspomnianych mistrzostwach w Bielsku zakończył również na ósmej pozycji.

W opinii większości uczestników trasa była bardzo selektywna, a dwa długie, ponad 500-metrowe podbiegi dały się wszystkim mocno we znaki. Zawody obserwowało sporo kibiców i zaproszonych gości. Poza biegiem głównym przeprowadzono biegi dla dzieci na dystansie 1200m oraz dla młodzików  na 2500m.

O podwójnym sukcesie mogą mówić główni organizatorzy crossu – działacze i zawodnicy MULKS „Juvenia” Głuchołazy. Impreza zbierała zewsząd bardzo pochlebne opinie, a sportowym sukcesie najlepiej świadczy 9 medali zdobytych przez reprezentantów tego zasłużonego klubu w rywalizacji mistrzostw województwa.

Najlepsi w poszczególnych kategoriach nagradzani byli przez przedstawicieli lokalnych władz. Wszyscy startujący otrzymali pamiątkowe koszulki i medale. Nie zabrakło gorącego posiłku, skromnych nagród pieniężnych i rzeczowych.

Mamy nadzieję, że przyszłoroczny IV CHROBRY CROSS będzie imprezą o jeszcze większym rozmachu. Już dziś serdecznie na niego zapraszają zawodnicy i działacze „Juvenii”
Głuchołazy.

Zapraszamy do GALERII

chrobry galeria

Możliwość komentowania została wyłączona.