25 października 2010 Redakcja Bieganie.pl Sport

Biegaj z Asics 6 listopada


biegajz gardener ewa 285

Data biegu:    06.11.2010
Miejsce startu:    Park Agrykola
Godzina startu:    11:00
Dystans:    3-5 km

Kolejne spotkanie z cyklu „Biegaj z ASICS” odbędzie się w najbliższą sobotę 6 listopada o godz. 11.00 w warszawskim Parku Agrykola (zbiórka przy boisku do siatkówki).

Na spotkania w ramach cyklu Biegaj z ASICS zapraszamy wszystkich zarażonych pasją biegania. Prowadzącymi kolejnego już spotkania będą: trener Jacek Gardener i fizjoterapeutka Ewa Witek-Piotrowska. Podczas spotkania będzie okazja, by zasięgnąć rady wybitnych specjalistów, którzy pomogą utrzymać doskonałą formę i przygotować się do biegania w porze jesienno-zimowej.

Ewa Witek-Piotrowska
Fizjoterapeutka, właścicielka Kliniki Rehabilitacji Sportowej ORTOREH
Od wielu lat obecna na forach internetowych, na biegach, oraz w miesięczniku "Bieganie". Fizjoterapeutka z wieloletnim doświadczeniem, mgr biologii o specjalizacji antropologia. Instruktorka tańca, świadomości ciała, tańca dla osób niepełnosprawnych.
Aktywny sportowiec, intensywnie biega, razem z mężem jeździ na nartach, rowerze. Zajmuje się rehabilitacją, diagnostyką stóp i wad postawy, wytwarzaniem wkładek ortopedycznych. Specjalizuje się w leczeniu urazów sportowych, schorzeniach Achillesa, stawu skokowego i stopy, kolana, mięśni i kręgosłupa. Czytaj więcej na www.klinikarehabilitacji.pl

Jacek Gardener
Trener, lekkoatleta
Od kilkunastu lat zajmuje się bieganiem. Średnio biega ponad 7 tysięcy kilometrów w roku. Na swoich nogach miał już przeróżne buty, co pozwoliło mu na zamianę wiedzy teoretycznej na praktyczną. Po kilkunastu latach biegania wie, że odpowiednie obuwie jest bardzo istotnym czynnikiem warunkującym osiąganie dobrych wyników w biegu, jak również pozwalającym utrzymać nogi w dobrym stanie. Swoją wiedzę przekazuje innym podczas licznych sesji treningowych z biegaczami. Tej jesieni dołączył także do akcji „Biegaj z ASICS”, którą będzie prowadził razem z Ewą cyklicznie co sobotę na warszawskiej Agrykoli.

Spotkania Biegaj z ASICS są skierowane głównie do ludzi zaczynających swoją przygodę z bieganiem, ale nawet zaprawieni w bojach mogą się jeszcze nauczyć wielu przydatnych rzeczy. Bieg długodystansowy jest dość specyficzny, wymaga wytrwałości, dużego samozaparcia i przyzwyczajenia do samotności podczas wielogodzinnych treningów. Ale dopiero długodystansowe bieganie powoduje wydzielanie się sporej dawki endorfin, które oczyszczają naszą duszę i sprawiają, że nawet przy dużym wysiłku czerpiemy z biegania niesamowitą przyjemność. Sound mind, sound body – to działa!

Harmonogram najbliższych spotkań będziemy emitować na bieżąco na naszej stronie internetowej www.asics.pl

Oficjalny trening przed XXII Biegiem Niepodległości

Kolejne spotkania „Biegaj z ASICS” nadal włączone będą w ramy oficjalnego treningu dla osób, które po raz pierwszy wystartują w warszawskim Biegu Niepodległości. Firma ASICS, będąca sponsorem Biegu Niepodległości, wraz z agencją ComPress Media organizuje spotkania dla wszystkich, którzy pod okiem profesjonalistów chcieliby się odpowiednio przygotować do biegu na 10km.

Wśród wszystkich uczestników treningu rozlosowane zostaną dwa darmowe pakiety startowe na Bieg Niepodległości!

Podczas treningu odbędzie się:
a) Prezentacja ćwiczeń przygotowujących do biegu
b) Krótka rozgrzewka i porady naszych specjalistów
c) Bieg na dystansie ok. 3-5 km
d) Możliwość rejestracji do XXII Biegu Niepodległości

Dodatkowe informacje na temat biegu i treningu na stronach:
www.zabiegajopamiec.waw.pl oraz www.wosir.waw.pl
Dołącz do nas! Porady dostępne tylko podczas indywidualnych spotkań z trenerem są teraz w zasięgu ręki!

ZAPRASZAMY!

Możliwość komentowania została wyłączona.