22 lipca 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

Igrzyska Wojskowe – złoto i dwa srebra na zakończenie

W ostatnim dniu Igrzysk wojskowych Polacy zdobyli trzy medale w sztafetach. Złoty w 4×400 m mężczyn, i dwa srebrne w 4×100 m.

W rywalizacji 4×400 m, polska sztafeta (KLIMCZAK Piotr, DĄBROWSKI Daniel, KOZŁOWSKI Kacper, MARCINISZYN Marcin) zgodnie z przewidywaniami zwyciężyła z wynikiem  3:04.55.

Zespołowi 4×100 m w składzie: ZIMNIEWICZ Grzegorz, MASZTAK Kamil, KUBACZYK Robert, MARCINISZYN Marcin do zwycięskich Brazylijczyków zabrakło 10 setnych (39.63).

Z srebrnymi medalami wyjadą z Brazylii także sprinterki (POPOWICZ Marika, KORCZYNSKA Daria, JESCHKE Marta, PTAK Ewelina), które sztafetę 4×100 m przebiegły w 44.35.

W finale na 200 m siódme miejsce z czasem 21.32 zajął Kamil MasztakMarta Jeschke piąte (23.68), a Ewelina Ptak ósme (24.38)

Bartosz Nowicki na 1500 m zajął piątą lokatę z wynikiem 3:44.32. Do medalu zabrakło ponad trzech sekund.

Igrzyska Wojskowe  – ZŁOTO MARCINA!

Marcin Lewandowski we wspaniałym stylu wywalczył złoty medal Igrzysk wojskowych. Nie dał szans rywalom, wbiegając na metę z czasem 1:45.77.

Mistrz Europy biegł bardzo odważnie, co widać po międzyczasach.
"Lewy" wyszedł na prowadzenie już po 400 metrach, które mijał w 52.51.

6. PECANHA Fabiano      1:46.94

Piąte miejsce w biegu przeszkodowym z czasem 8:32.78 zajął Hubert Pokrop. Podopiecznemu Zbigniewa Króla do medalu zabrakło około dwóch sekund.

Bardzo słabo wypadła natomiast była mistrzyni świata wojskowych na 1500 m – Sylwia Ejdys. Zawodniczka, która podobno zmaga się z kontuzją rozcięgna podeszwowego, była dopiero dwunasta w wolno prowadzonym biegu.

1. KEN NANCY Lagat       4:15.42
2. KREBS Denise       4:15.87
3. REGASA Geneb       4:16.31

12.  EJDYS Sylwia       4:31.48

W dzisiejszych finałach zobaczymy sztafety 4×100 m pań i panów oraz 4×400 m mężczyzn.

_________________________________________________________________________________
Igrzyska Wojskowe  – mamy pierwsze medale!

Po miejscach poza podium maratończyków na Wojskowych Igrzyskach w Rio de Janeiro, przyszła pora na medale. W piątym dniu najważniejszej wojskowej imprezy po złoto i brąz sięgnęli płotkarze.

IMG_9919.JPG
Dominik Bochenek w towarzystwie kibica podczas
Enea Cup w Bydgoszczy

Dominik Bochenek zdobył złoto, a Mariusz Kubaszewski był trzeci. Bochenek w półfinale ustanowił rekord sezonu – 13.71, ten rezultat zwiastował świetny występ w finale.

1. BOCHENEK Dominik  13.74
2. JI Wei  13.81
3. KUBASZEWSKI Mariusz  13.87

W finale na 100 m Robert Kubaczyk, zajął piąte miejsce z 10.43. Grzegorz Zimniewicz nie ukończył biegu półfinałowego. Na medale, po świetnych biegach półfinałowych (11.43- Marika Popowicz, 11.45 – Daria Korczyńska) liczyliśmy także u pań. Niestety Daria zajęła lokatę tuż za podium z 11.60, a Marika była siódma z 11.78.

W finale na 400 m Kacprowi Kozłowskiemu zabrakło 7 setnych do brązu (46.02), a  Piotr Klimczak był siódmy – 47.16. W półfinałach, które były rozgrywane tego samego dnia (!) obaj sprinterzy pobiegli odpowiednio 46.35 i 46.72 na dystansie jednego okrążenia.

A w półfinale będziemy oglądać Bartosza Nowickiego, który awansował do kolejnej rundy na 1500 m z czasem 3:50.64. Podopieczny Marka Adamka był trzeci w swoim biegu eliminacyjnym.

Finał na 3000 m z przeszkodami wywalczył sobie wynikiem 8:34.44 Hubert Pokrop.

Przypomnijmy, że w pierwszym dniu mistrzostw w maratonie reprezentowali nas Arkadiusz Gardzielewski i Monika Drybulska. Podopieczny Grzegorza Gajdusa był czwarty z wynikiem 2:20:52, tracąc do zwycięskiego Francuza 2:35. Arek rok temu został wicemistrzem wojskowych w Atenach, gdzie ustanowił w debiucie świetny wynik – 2:15.45. Wśród pań Monika Drybulska była piąta z 2:50:47.

Jutro o złoty medal na 800 m będzie walczyć Marcin Lewandowski. Mistrz Europy gładko przeszedł dwa biegi eliminacyjne, oszczędzając siły na finał. W połfinale równym tempem pobiegł 1:50.00.