13 czerwca 2010 Redakcja Bieganie.pl Sport

I Krakowski Piknik Biegowy


pikinik 540


Kolejna impreza na Ścieżkach Biegowych!

Tym razem w Krakowie, 26 czerwca będziecie mieli okazję wziąć udział w I Krakowskim Pikniku Biegowym, w ramach którego rozegrany zostanie między innymi największy na Małopolsce Test Coopera oraz odbędą się ciekawe wykłady specjalistyczne.

Początek imprezy zaplanowany został na godzinę 11.00. Każda seria Testu Coopera zostanie poprzedzona profesjonalną rozgrzewką prowadzoną przez trenerów Ścieżek Biegowych. Miejscem spotkania biegowej społeczności Krakowa będzie tartanowy stadion Akademii Wychowania Fizycznego przy ul. Jana Pawła II. W Programie, jednych z najbardziej rodzinnych zawodów, znajdą się:

11.00 – Test Coopera
14.00 – „Beer Miles” – czyli I Mistrzostwa Polski na „Piwną Milę”
15.00 – wykład Ryszarda Szula – „Pulsometr dla amatorów – przydatne urządzenie czy gadżet?!”
15.20 – wykład Dariusza Kaczmarskiego – „Niekonwencjonalne sekrety treningów i startów w biegach długodystansowych”
15.40 – wykład Katarzyny Supernat z zakresu psychologii sportu –  „Temperament długasów”
16.00 – wykład z żywienia – „Jeść czy nie jeść? – czyli dylemat początkującego amatora biegania”
11.00 – 20.00 – PIKNIK – gril, muzyka, zabawy dla dzieci, niespodzianki …

(Organizator dopuszcza przyniesienie własnych napojów i zestawów piknikowych).

Koordynator krakowskich Ścieżek Biegowych Dariusz Kaczmarski zapowiada, że to nie wszystko.
– Podczas naszego pikniku będzie okazja do spotkania z gwiazdami lekkiej atletyki i osobiste konsultacje trenerskie. Planujemy również rozmaite badania zdrowia uczestników – od pomiaru poziomu cukru, cholesterolu i dermo-kalkulację, aż po monitoring pracy serca w trakcie Testu Coopera. Firma Polar zdecydowała się bowiem wypożyczyć pulsometry dla startujących zawodników. Zapraszamy całe rodziny. Jeśli jeszcze nie wiecie, jak fajne jest bieganie, po naszym pikniku stracicie dla niego głowę – kończy krakowski trener.

Zapisy i wszystkie potrzebne informacje znajdują się na portalu www.sciezki-biegowe.pl oraz na stronie organizującej zawody Sekcji Amatorów Masters przy AZS-AWF Kraków – www.masters.krakow.pl/test-coopera/. I Krakowski Piknik Rodzinny organizowany jest ponadto z pomocą Wydział Sportu przy Urzędzie Miasta Kraków oraz Klubu Sportowego AZS-AWF Kraków.”