NB 1080v12
 
2 maja 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

I Bielski Test Coopera


Każdy bielszczanin będzie mógł za darmo zbadać swoją kondycję fizyczną oraz ogólny stan zdrowia. W najbliższą sobotę na stadionie „Orlik” przy ul. Piastowskiej odbędzie się I Bielski Test Coopera.

Wszyscy, którzy brali udział w lekcjach WF-u w szkole średniej wiedzą, co to Test Coopera, choć nie wszystkim nazwa dobrze się kojarzy. Niewtajemniczonym wyjaśniamy, że jest to próba wytrzymałościowa opracowana w 1968 roku przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA. Sprawdzian polega na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Kondycję fizyczną określa się – w zależności od wieku i płci – na podstawie pokonanego w tym czasie dystansu.

I Bielski Test Coopera ma pozwolić bielszczanom na ocenę swojej kondycji fizycznej. Będzie to także okazja do dokonania ogólnej oceny naszego stanu zdrowia. Biegowi towarzyszyć będzie bowiem pomiar ciśnienia i tętna oraz metabolizmu podstawowego. Będzie można obliczyć swój wskaźnik BMI, masę oraz procent tkanki tłuszczowej i mięśniowej w organizmie.

Do wspólnego 12-minutowego biegu uczestnicy ruszą w sobotę, 7 maja o godz.17.00. Zapisy prowadzone będą w godz.16:00-16.45. Udział w imprezie jest bezpłatny! Każdy uczestnik otrzyma imienny certyfikat z uzyskanym wynikiem. W przypadku intensywnych opadów deszczu test zostanie przeniesiony na inny termin.

Na uczestników imprezy czekają także inne atrakcje, m.in. testy obuwia sportowego oraz pokazy Parkour.

Bielsko test
Redakcja Bieganie
Redakcja Bieganie.pl