26 kwietnia 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Hunt Run – Polowanie na Biegaczy


W Polsce nie brakuje tradycyjnych imprez biegowych rozgrywanych najczęściej na ulicach miast. Co roku przybywają kolejne biegi, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczestników. Niestety większość z nich jest do siebie bardzo podobna. Na szczęście, dla znudzonych tą monotonią, pojawił się w kalendarzu ciekawy cykl przełajowych biegów "Hunt Run – Polowanie na Biegaczy".

377625 141521135991561 1970736671 n

Inauguracja cyklu biegów z przeszkodami pod nazwą Hunt Run – Polowanie na Biegaczy została ustalona na 18 maja w Jura Parku w Bałtowie. Kolejne zmagania zawodników odbędą się 28 lipca w Gdyni. Zawodnicy w wyżej wymienionych lokalizacjach ścigać się będą na dystansie 10-12 km. Trasa obejmować będzie odcinki położone w lesie, przełęcze, wąwozy, plaże, dna zbiorników wodnych.

 

huntrun zapisy 

 

Na szlaku oprócz naturalnych przeszkód, dodatkowym urozmaiceniem będą przeszkody sztuczne – różnego rodzaju konstrukcję o zróżnicowanym stopniu trudności. Rewolucją w bieganiu jest odwrócenie zasad klasycznego biegu: to nie biegacze ścigają się z ze sobą, tylko… są ścigani. Na trasie biegu pojawią się zasadzki – niespodzianki, z którymi uczestnicy będą musieli sobie spontanicznie poradzić. Stąd też nazwa biegu Hunt Run – Polowanie na Biegaczy.

 hunt.jpg

Na trasie do pokonania będą m.in. :
• mury berlińskie i ścianki wspinaczkowe,
• tunele, pochylnie, płoty i rowy,
• liny, sznury i sieci pajęcze,
• mosty komandosa,
• zasadzki – niespodzianki.

601501 141549352655406 1490807801 n

Finał cyklu imprez Hunt Run – Polowanie na Biegaczy odbędzie się w Warszawie na Lotnisku Babice Bemowo 22 września 2013. Zawody będą miały charakter atletyczno-sprawnościowy. Do pokonania 1 kilometrowy intensywny tor przeszkód oraz 5 lub 10 km biegu. W celu zaostrzenia rywalizacji przewidziano oddzielne tytuły: Challenge Master – najszybsze pokonanie toru przeszkód, Running Master – najszybsze pokonanie dystansu 10 km, Sprint Master – najszybszy finisz na ostatnich 200 m  10-cio kilometrowego biegu. Szansę na start w poszczególnych imprezach ma od 600 do 1500 osób.

 pr.jpg

Podczas całego cyklu uczestnik zbiera punkty, które będą podsumowane w ogólnej klasyfikacji Hunt Run, wyłaniającej osobę o tytule „Fittest Hunter” oraz „Dirty Hattric” – osoby, która zdobędzie pierwsze miejsce we wszystkich trzech imprezach. Podczas całego cyklu odbywać się będą równoległe zawody: Hunter Junior dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów oraz Mały Hunter przeznaczony dla najmłodszych zawodników, którzy zmierzą się z krótkim rekreacyjnym dystansem. 

Organizatorzy dokładają wszelkich starań, aby Hunt Run stał się rozpoznawalna alternatywną w odniesieniu od klasycznego, wytrzymałościowego biegania po asfalcie. W imprezach wystartować mają profesjonalni sportowcy, jaki i rzesze amatorów, a wśród nich aktorzy, muzycy czy nawet politycy.

Obejrzyjcie relację z ubiegłorocznej edycji:

Hunt Run stworzony został by promować rekreację, aktywny wypoczynek oraz rywalizację w zawodach odbiegających od standardowego biegania. Organizatorzy docierają nie tylko do biegaczy, ale również do tych, którzy są na początku swojej przemiany. Biegi Hunt Run stawiają człowieka sam na sam z przeszkodami, których pokonanie daje motywację by robić kolejne kroki w ulepszaniu samego siebie, w pobudzeniu w sobie ducha walki, tak by z przeszkodami i kryzysami XXI wieku radzić sobie jak niegdyś nasi przodkowie, którzy posiadając tak niewiele, stawiali czoło wszelkim przeciwnościom losu. 
Bieganie.pl objęło patronat medialny nad zawodami.

Więcej informacji o biegu: www.dirthunter.pl.