14 maja 2018 Redakcja Bieganie.pl Sport

Hard Dog Race Poland za nami


Hard Dog Race Poland w konkurencji Base, czyli na dystansie 6 km z 16 przeszkodami już za nami. Impreza, której hasłem jest „sześć nóg, dwa serca, jedno zwycięstwo” odbyła się w ostatnią sobotę na Farmie Makedońskich koło Warszawy. Na zawody zgłosiło się ponad 450 par, składających się z człowieka i psa. Jest to jedyny tego typu bieg OCR nie tylko w Polsce, ale i w Europie.

Zawodnicy mieli do pokonania trasę biegnącą po groblach, łąkach, w lesie, na wydmach, w korycie rzeczki, a także przez stawy o głębokości ponad 1 metra. Dodatkowo organizatorzy zadbali o interesujące przeszkody, na których trzeba było się czołgać, czasem wspinać, a czasem przenosić ciężary. To wszystko pod okiem instruktorów, trenerów i behawiorystów, którzy byli sędziami na najtrudniejszych przeszkodach i dbali, by zawody były bezpieczne dla każdego zawodnika. Piękna, słoneczna pogoda sprawiła, że nawet brodzenie w zimnej wodzie było przyjemnością. Wyścig nie był łatwy, wymagał nie tylko siły fizycznej, ale także więzi i współpracy z posiadanym psem, bo bez nich nie można było wygrać.

hdr 1

W zawodach HDR można było wystartować indywidualnie oraz drużynowo. Wśród kobiet najlepsza okazała się Litwinka Vilte SOKAITYTE wraz z wyżłem niemieckim Balita Utu Upe z czasem 35:45, zaś wśród mężczyzn instruktor szkolenia psów, triatlonista od lat związany z światem psich zaprzęgów  Rafał ŚMIAŁKOWSKI z greystherem o imieniu Flott z czasem 27:02. Najlepszą 6-osobową drużyną okazali się reprezentanci Hard Dog Race Watahy Margonin, czyli jednej spośród prawie 20 Watah HDR działających na terenie Polski. Więcej o nich możecie przeczytać na https://harddograce.pl/wataha/.

W ciągu dnia uczestnicy mogli wziąć udział w profesjonalnych rozgrzewkach zarówno dla dwu-, jaki i czworonożnych zawodników prowadzonych przez trenerów i zoofizjoterapeutów, zasięgnąć porad dotyczących żywienia pupili, czy doboru odpowiedniego sprzętu do biegania z psem.

Na osoby, które rozważają adopcję psa, czekali uśmiechnięci i służący radą wolontariusze Schroniska „Na Paluchu”, Fundacji AST oraz Fundacji Husky Adopcje.
Zawody HDR w Polsce już za nami, ale we wrześniu odbędą się zawody w Czechach (HDR Base) i na Węgrzech (HDR Wild – 12km i HDR Junior – 2 km). Organizatorzy serdecznie zapraszają i obiecują niezapomniane wrażenia i dużą dawkę pozytywnych emocji.

Więcej o Hard Dog Race Poland przeczytacie na www.harddograce.pl oraz na https://www.facebook.com/harddogracepoland

hdr 2

Możliwość komentowania została wyłączona.