New Balance 1080v12
 
27 stycznia 2008 Redakcja Bieganie.pl Sport

Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych


spala524.jpg

Spalska hala przez trzy dni (25-27.01) była miejscem zmagań młodych lekkoatletów, walczących o medale Halowych Mistrzostw Polski w kategorii juniorów i juniorów młodszych. W zawodach łącznie wzięło udział blisko tysiąc zawodników reprezentujących barwy ponad 200 klubów.

Poziom sportowy imprezy w konkurencjach biegowych nie stał na rewelacyjnym poziomie, mimo to odnotowano kilka wartościowych rezultatów. Jednym z nich był wynik Adama Kszczota, brązowego medalisty ubiegłorocznych Mistrzostw Europy Juniorów z Hengelo, który w biegu na 800 metrów juniorów uzyskał czas 1:52.13 (drugi wynik w historii). Warte uwagi są także zwycięstwa juniorki z wrocławskiego MKS-MOS, Weroniki Wedler. 19-letnia sprinterka wygrała zarówno w biegu na 60 metrów (7.60), jak i na 200 m (24.30), gdzie do halowego rekordu Polski juniorek zabrakło jej jedynie 1 setnej. Poza wyżej wymienionymi zawodnikami dobrą formą popisała się Iga Baumgart, złota medalistka w biegu na 400 m.

spala2_524.jpg
Iga Baumgart, zwyciężczyni biegu na 400 metrów

W gronie juniorów młodszych na szczególne wyróżnienie zasługuje Artur Szczęśniak, który jako jedyny biegacz na tych mistrzostwach poprawił halowy rekord Polski. Reprezentant klubu TS Olimpia Poznań w eliminacyjnym biegu na dystansie 200 metrów uzyskał czas 22.15., lepszy od poprzedniego rekordu o 4 setne. W finałowym pojedynku, pomimo dobrej dyspozycji w eliminacjach Szczęśniak musiał jednak uznać wyższość Mateusza Jędrusika, który sięgnął po złoty medal.

Poza powyższymi wynikami, ozdobą mistrzostw były także halowe rekordy Polski ustanawiane w konkurencjach technicznych: Agnieszki Kolasa i Natalii Krupińskiej w skoku o tycze juniorek młodszych (3.85 i 3.90), Kamila Tyma w trójskoku juniorów młodszych (15.00) oraz Przemysława Krawczak w pchnięciu kulą juniorów (19.54).

spala4_524.jpg

hmp_j.jpg

60 metrów

Juniorki

1. WEDLER Weronika 89 MKS-MOS Wrocław 7.60
2. KIEŁBASIŃSKA Anna 90 MKS Polonia Warszawa 7.70
3. PĘDZIWIATR Milena 89 MKS-MOS Wrocław 7.76

Juniorzy

1. OGANIACZYK Piotr 89 AZS-PWSZ Gorzów 6.96
2. WOLNIAK Adam 90 MKS Calisia Kalisz 6.97
3. SZYMCZAK Tomasz 89 LKS Pomorze Stargard 7.02


200 metrów

Juniorki

1. WEDLER Weronika 89 MKS-MOS Wrocław 24.30
2. PĘDZIWIATR Milena 89 MKS-MOS Wrocław 25.06
3. PŁOSKONKA Wioletta 89 MKS-MOS Płomień Sosnowiec 25.49

Juniorzy

1. KRAWCZUK Łukasz 89 WKS Śląsk Wrocław 21.93
2. OGANIACZYK Piotr 89 AZS-PWSZ Gorzów 21.97
3. TOTOŚ Filip 89 MKS-MOS Płomień Sosnowiec 22.27

400 metrów

Juniorki

1. BAUMGART Iga 89 BKS Bydgoszcz 56.58
2. KOPYCKA Monika 89 MKL Toruń 57.80
3. KORZENIECKA Paulina 89 ŁKS Łomża 58.32

Juniorzy

1. PIETRZAK Michał 89 MUKS Exspom Krośniewice 48.25
2. MARCINKOWSKI Dawid 89 TS Olimpia Poznań 48.52
3. KRZEWINA Jakub 89 LIUKS Kruszwica 48.79

800 metrów

Juniorki

1. DEJK Monika 89 SKLA Sopot 2:11.66
2. FLIS Monika 89 KKS Victoria Stalowa Wola 2:11.78
3. STANKIEWICZ Magdalena 89 LŁKS Prefbet Śniadowo 2:13.18

Juniorzy

1. KSZCZOT Adam 89 RKS Łódź 1:52.13
2. JAROSZ Wojciech 89 KKS Juventa Kobex Starachowice 1:53.67
3. RESZKA Dominik 90 GKS Olimpia Grudziądz 1:56.49

1500 metrów

Juniorki

1. ZGLEJC Kamila 89 AZS-UWM Olsztyn 4:43.93
2. PUSTOŁA Beata 90 WLKS Siedlce Iganie Nowe 4:44.21
3. BRONIATOWSKA Katarzyna 90 AZS-AWF Kraków 4:44.63

Juniorzy

1. MIANOWICZ Łukasz 89 WLKS Siedlce Iganie Nowe 3:58.58
2. KALINOWSKI Grzegorz 90 MKL Toruń 3:58.85
3. BARAN Przemysław 90 MKS-MOS Wrocław 3:59.95

3000 metrów

Juniorki

1. LISOWSKA Aleksandra 90 MOS Zatoka Braniewo 10:30.04
2. MRUGACZ Magdalena 90 ULKS Fajfer 2001 Łopanów 10:34.18
3. BEHNKE Antonina 89 UKS 14 Zabrze 10:34.55

Juniorzy

1. SZNURA Szymon 90 AZS Poznań 8:35.04
2. LANCMAN Michał 90 LKS Pomorze Stargard 8:36.35
3. KABAT Damian 89 SL WKS Zawisza Bydgoszcz 8:37.18

chód 3000 metrów

Juniorki

1. MIELCAREK Anna 90 AZS Poznań  13:25.81
2. GOLBA Katarzyna 89 Stal Mielec  14:21.13
3. ZAGRODNIK Agnieszka 89 Resovia Rzeszów  14:21.91

chód 5000 metrów

Juniorzy

1. TOMALA Dawid 89 AZS-AWF
Katowice 
21:17.16
2. HALMAN Wojciech 90 Lechia Gdańsk  21:19.30
3. KRAWCZYK Paweł 89 Resovia Rzeszów  21:52.10

hmp_jm.jpg

60 metrów

Juniorki młodsze

1. ŚWIĘCICKA Konstancja 91 KS Warszawianka 7.90
2. KONOPKO Klaudia 92 UKS 19 Bojary Białystok 7.94
3. KUBACZYK Kamila 92 MKS Chojniczanka 8.05

Juniorzy młodsi

1. SOŁTYSIŃSKI Artur 91 UKS Kusy Warszawa 7.01
2. KOSSAKOWSKI Grzegorz 91 KS Podlasie Białystok 7.07
3. KRYSIAK Paweł 92 MUKS Płock 7.08

200 metrów

Juniorki młodsze

1. NOWAK Kamila 91 KS Orzeł Warszawa 25.53
2. SKOCZYLAS Ewelina 91 CKS Budowlani Częstochowa 25.84
3. KRAWCZYK Karolina 91 LKS Orkan Wlkp. Poznań 25.99

Juniorzy młodsi

1. JĘDRUSIK Mateusz 91 WKS Wawel Kraków 22.26
2. SZCZĘŚNIAK Artur 91 TS Olimpia Poznań 22.35
3. KWIATKOWSKI Tomasz 91 RKS Łódź 22.54

300 metrów

Juniorki młodsze

1. LINKIEWICZ Małgorzata 92 MKS-MOS Wrocław 40.90
2. ŚWIĘTY Justyna 92 MKS-SMS Victoria Racibórz 41.58
3. MULARSKA Aleksandra 91 LKS Vectra Włocławek 41.72

Juniorzy młodsi

1. HURMAN Piotr 91 LKS Orzeł Namysłów 36.14
2. POPOWNIAK Patryk 91 RKS Łódź 36.19
3. PRZEMYSKI Filip 92 KKL Kielce 36.25

600 metrów

Juniorki młodsze

1. NOWAK Agnieszka 91 UKS Bliza Władysławowo 1:35.15
2. FIGAT Magdalena 91 UKS Jedynka Bartoszyce 1:35.34
3. PSKIT Agata 91 MKS Aleksandrów Łódzki 1:37.13

Juniorzy młodsi

1. MROCZEK Krzysztof 91 WLKS Siedlce Iganie Nowe 1:27.48
2. RUMIŃSKI Dawid 91 LKS Promień Kowalewo 1:27.88
3. KAPES Mateusz 92 RKS Łódź 1:27.98

1000 metrów

Juniorki młodsze

1. PŁACZEK Lena 91 AZS Poznań 2:58.96
2. ŁUKOWSKA Ewelina 91 LKS Pomorze Stargard 3:00.79
3. JAKUBIAK Wioletta 91 WLKS Siedlce Iganie Nowe 3:04.28

Juniorzy młodsi

1. GORZELAŃCZYK Jakub 91 BSZS Szerszeń Bogatynia 2:32.69
2. FALKOWSKI Damian 91 LKS Promień Kowalewo 2:33.01
3. ZAWADZKI Mariusz 91 MUKL Brodnica 2:33.04

2000 metrów

Juniorki młodsze

1. KUROWSKA Paulina 91 WKS Wawel Kraków 6:34.29
2. WACŁAWSKA Natalia 91 MKS Halicz Ustrzyki Dolne 6:34.33
3. ŁUKOWSKA Klaudia 91 LKS Pomorze Stargard 6:39.24

Juniorzy młodsi

1. ŻEBROWSKI Dawid 91 MKS-MOS Płomień Sosnowiec 5:32.99
2. KOWALSKI Marek 91 SKLA Sopot 5:34.59
3. STEFANIEC Mateusz 91 KS Agros Zamość 5:35.64

chód 3000 metrów

Juniorki młodsze

1. ŁATKA Agnieszka 91 Unia
Hrubieszów 
15:21.43
2. KORZENIOWSKA Katarzyna 91 MKL Szczecin  15:35.91
3. OSINIAK Kinga 92 MUKLA Dębica Korzeniowski.pl  15:43.75

chód 500 metrów

Juniorzy młodsi

1. KOKOSZKA Radosław 91 Sokół Mielec  23:16.41
2. ROMANOWSKI Mieczysław 91 Polonia Warszawa  23:16.80
3. GRUSZKA Adam 92 Sokół Mielec  23:22.88

Wszystkie wyniki: DomTelSport.pl