New Balance 1080v12
 
24 października 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

Haile wciąż w grze


Haile Gebresselasie wciąż nie daje za wygraną. Po czterech tygodniach po nieudanym maratonie berlińskim powrócił do ścigania. Z dużą przewagą zwyciężył w Bupa Great Birmingham Run Half Maraton.

Grupa zawodników mogących walczyć o zwycięstwo nie była zbyt liczna. Pierwsze 11 km Haile pokonał w towarzystwie tylko jednego zawodnika, reprezentującego Katar Essa Rasheda. Po półmetku Etiopczyk skutecznie zaatakował i resztę trasy przemierzył samotnie. Tym razem nie dały znać o sobie problemy z oddychaniem, które wyeliminowały go w Berlinie. Gebresselasie wciąż podkręcał tempo, aż do ostatniego etapu biegu, pełnego stromych podbiegów.

882_11.jpg

Wyścig był wspaniały poza 18-19 km gdzie wiał bardzo mocny wiatr. Przypominało mi to miejsca gdzie zwykle trenuje gdy jestem w domu w Addis Ababa. Ostatnie fragmenty biegu były ciężkie, prawie płakałem wbiegając na to wzniesienie – mówił Gebresselasie prezentując swój znany na całym świecie szeroki uśmiech.

Ten bieg był dla mnie pomocny w moich przygotowaniach do przyszłorocznej olimpiady. No, ale wcześniej musze jeszcze uzyskać kwalifikacje. Być jednym z trzech najszybszych Etiopczyków. Musze pobiec w okolicach 2:05. Kwalifikacja jest dla mnie najwiekszym priorytetem. Dzisiejszy bieg z pewnością mnie do tego przybliżył.

Haile pytany jak widzi swoje szanse na sukces w Londynie dyplomatycznie odpowiedział:
W lekkoatletyce czasami wygrywasz, czasami nie. Muszę akceptować zarówno zwycięstwa jak i porażki. Dziś czuję się świetnie, bo to zwycięstwo było ważne. Podbudowało mnie psychicznie po tym co stało się w Berlinie.

Próbę zdobycia kwalifikacji Gebresselasie zaplanował na luty podczas maratonu w Tokio.

Essa Rashed po zaciętej walce zdołał utrzymać drugą pozycję. Najniższe miejsce podium przypadło czwartemu zawodnikowi tegorocznych MŚ na dystansie maratonu Marokańczykowi Abderrahim Bouramdane.

 

wyniki mężczyzn

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Haile
GEBRSELASSIE

ETH

73

1:01:29

2

Essa Ismail
RASHED

QAT

86

1:02:28

3

Abderrahim
BOURAMDANE

MAR

78

1:03:57

 

 

 

 

 

 

wyniki kobiet

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Gemma STEEL

GBR

85

1:12:21

2

Louise DAMEN

GBR

82

1:13:51

3

Lucy HASSEL

IRL

78

1:15:30