7 lipca 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

„Granią Tatr” – długo oczekiwany bieg już w sierpniu!


Tylko 5 tygodni pozostało do drugiej edycji Flexistav Biegu Ultra „Granią Tatr” – zawody odbędą się 15 sierpnia, a bazą będzie Zakopane. W tym roku w odróżnieniu od 2013, wszyscy startują razem o godzinie 4.00 na Siwej Polanie w Dolinie Chochołowskiej.

Trasa prowadzi bez zmian granią Grześ – Wołowiec – Jarząbczy – Starorobociański aż do Hali Ornak, dalej na Ciemniak, Kopę Kondracką i Kasprowy Wierch do Schroniska Murowaniec, skąd zaczyna się żmudne podejście na Krzyżne. Dalej trasa prowadzi do Doliny Pięciu Stawów, Wodogrzmotów Mickiewicza, przez Rówień Waksmundzką i Psią Trawkę biegnie do Polany Olczyskiej i Kuźnic, skąd prowadzić będzie finałowy zbieg na metę położoną przy stadionie COS Zakopane nieopodal ronda Jana Pawła II. Suma przewyższeń wyniesie +5000/-4950 m, a nowy dystans to 71 km.

mapa mniejsza
Organizacja trasy

Limit czasu wynosi 17 godzin, bez zmian pozostają także limity czasu przy Schronisku na Hali Ornak (6h30min od startu), w Murowańcu (10h) i na Wodogrzmotach (14h). Tatrzański Park Narodowy wyznaczył limit 350 zawodników i mamy nadzieję, że tyle osób pojawi się na starcie – chętnych do udziału w losowaniu było niemal trzykrotnie więcej, niż miejsc.
Wszyscy, którzy ukończą Bieg otrzymają pamiątkowe koszulki finiszera ufundowane przez markę Salomon, a każdy startujący oryginalną chustę Buff i zestaw odżywek Nutrend. Ponadto ukończenie zawodów gwarantuje 2 punkty kwalifikacyjne do słynnego Ultra-Trail du Mont-Blanc® 2016.
Wspierają nas…

Partnerem strategicznym zawodów został Flexistav – Apotex, sponsorem Eutelsat,  a sprzętowo wspierają nas Salomon, Buff, Nutrend, Suunto, Cukiernia – Piekarnia Gałuszka, Lyo Food, Salco, Compex oraz Sportique. Firma Apotex to największy kanadyjski producent leków na receptę i suplementów diety. W celu wsparcia osób mających problemy ze stawami, uprawiających wyczynowo i amatorsko sport, Apotex produkuje preparat FlexiStav Xtra – unikalny produkt łączący w sobie komponenty budulcowe stawów takie jak łatwo przyswajalny kolagen, glukozamina, chondroityna czy kwas hialuronowy.

profil male
Do Zakopanego z całego kraju przyjedzie około 100 wolontariuszy, którzy będą przygotowywać trasę i pomagać w organizacji całego przedsięwzięcia, za co już dziś serdecznie dziękujemy!
Czołówka

Na liście startowej nie brakuje rekordzisty trasy Przemka Sobczyka (przypomnijmy, że wygrał on „Grań Tatr” w czasie 9h 09min), a także niezwykle mocnych Jacka Żebrackiego, Bartka Gorczycy, Piotrka Biernawskiego, Łukasza Szumca i wielu innych. Silną ekipę biegaczy wystawi także Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, współorganizator zawodów oraz kluby wspinaczkowe i skialpinistyczne. Ten fakt cieszy tym bardziej, że w 2013 r. w pierwszej „20” znalazło się aż siedmioro przedstawicieli narciarzy i wspinaczy!
Strefa kibica i miasteczko biegowe

Wśród pań zobaczymy ponownie Anię Figurę z Zakopanego, która w pierwszej edycji była druga, oraz min. Agę Korpal, Iwonę Turosz, Alicję Paszczak czy Marzkę Janerkę-Moroń. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na metę w sobotę 15 sierpnia, gdzie oprócz konkursów, muzyki i finiszujących zawodników będzie można miło spędzić czas w miasteczku biegowym: dostać gadżety zawodów, zjeść smaczne posiłki dla sportowców oraz wyroby regionalne, poznać nowości firm biegowych i outdoorowych oraz kupić sprzęt biegowy w bardzo atrakcyjnych cenach. Strefa kibica będzie otwarta dla wszystkich w sobotę od 12 do 22.00.
Do zobaczenia w Tatrach! Mamy nadzieję, że ponownie razem z turystami, kibicami, mieszkańcami Podhala i przede wszystkim – zawodnikami, stworzymy sportową atmosferę w poszanowaniu dla przyrody pięknych, Polskich gór…
Komitet Organizacyjny Biegu
Monika Strojny, Justyna Żyszkowska, Mariusz „Gienek” Rogus
www.GraniaTatr.pl

Możliwość komentowania została wyłączona.