NB 1080v12
 
2 stycznia 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

GARMIN Iron Triathlon 2013


W nadchodzącym sezonie rusza pierwszy cykl imprez triathlonowych, w
którym każdy będzie mógł pokonać dystans Ironmana czyli 3,8km pływania,
180km jazdy na rowerze i 42,2km biegu. Dla początkujących triathlonistów
mamy dobrą wiadomość! Dystans ten będzie podzielony na  cztery, a każde
zawody zostaną rozegrane w innym miejscu i terminie.

malbork1

GARMIN Iron Triathlon 2013, któremu patronuje Bieganie.pl składa się z czterech imprez na dystansie ¼ Ironmana (0,95-45-10,55). Czas końcowy każdych zawodów jest sumowany z pozostałymi imprezami z cyklu, a całkowity czas da natomiast potencjalny wynik jaki osiągnęliby zawodnicy na pełnym dystansie Ironman.

Start cyklu odbędzie się 2 czerwca u stóp zamku krzyżackiego w Malborku. Drugi etap zostanie rozegrany tydzień później w Szczecinku, nieopodal jednego z najdłuższych na świecie wyciągów do narciarstwa wodnego. Będą to jednocześnie oficjalne Mistrzostwa Polski Amatorów. Trzeci etap ruszy 7 lipca w „Krainie Gór Stołowych” w Radkowie na malowniczej i górzystej trasie. Finał cyklu odbędzie się w Ślesinie 27 lipca – dwa tygodnie przed Herbalife Triathlon Gdynia. Z pewnością będzie to najlepszy moment na "przetarcie się" przed tą największą triathlonową imprezą w Polsce.

malbork2

Jest to doskonały sprawdzian dla tych, którzy chcą pierwszy raz spróbować swoich sił w triathlonie.” – powiedział Filip Szołowski z LABOSPORT Polska, główny organizator cyklu. „Jest to też idealny dystans dla tych, którzy obawiają się tak długich startów jak ½ Ironman lub Ironman, a także niechętnie startują w rywalizacji z młodzieżą na sprinterskich dystansach i mocno obsadzonych „olimpijkach” z drafringiem.” – dodaje.

GARMIN Iron Triathlon 2013 to niepowtarzalna okazja do zmierzenia się z najlepszymi zawodnikami w naszym kraju. Swój udział w całym cyklu zapowiedzieli m.in. Krzysztof Augustyniak – aktualny Mistrz Polski w Triathlonie na dystansie długim, Mikołaj Luft – pierwszy Polak podczas Herbalife Triathlon 2012, Piotr Grzegórzek – jeden z najbardziej utytułowanych triathlonistów ostatnich lat. Na starcie stawią się także znani dziennikarze-triathloniści Maciej Dowbor i Łukasz Grass.

malbork3

Oprócz sportowej rywalizacji i wspaniałej atmosfery organizatorzy przewidują wiele atrakcyjnych nagród, które będzie można zdobyć w losowaniu na zakończenie każdej imprezy, a Ci wszyscy, którzy ukończą dystans "Ironmana na raty", mogą stać się właścicielem samochodu osobowego.

Rejestracja do całego cyklu rozpocznie się 2 stycznia 2013 roku o godzinie 12:00 na oficjalnej stronie zawodów www.irontriathlon.pl.

Zachęcamy też do odwiedzania facebookowego profilu imprezy www.facebook.com/irontriathlon, na którym już niedługo będzie można wygrać pakiet startowy.

Zapraszamy do obejrzenia oficjalnego materiału filmowego z zeszłorocznego GARMIN Iron Triathlon Malbork im. Bartosza Kubickiego!

Redakcja Bieganie.pl