NB 1080v12
 
27 sierpnia 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

FREEDOM CHARITY RUN 2014 Gdańsk – Berlin 621 km


Przypominamy, że 24 września o godzinie 9:30 rozpocznie się Freedom Charity Run, bieg na trasie z Gdańska do Berlina. Zapoznaj się z jego trasą i sprawdź czy nie wiedzie ona niedaleko twojego miejsca zamieszkania.

trasa fcr
Trasa biegu Freedom Charity Run 2014

Freedom Charity Run to bieg upamiętniający 25. rocznicę transformacji, symboliczną rocznicę odrodzenia się społeczeństwa Europy Środkowo-Wschodniej po wielu latach niepokoju. W 25 lat po upadku muru berlińskiego pojawia się szczególna okazja do zademonstrowania przyjaźni i solidarności wśród europejskich sąsiadów. Trzech biegaczy: Mariusz Szeib i Daniel Wcisło z Poznania oraz Ludwig Schlereth z Halle, biegnąc na zmianę, mają zamiar pokonać całą trasę. Wspólny bieg z Gdańska do Berlina ma przypomnieć o tym historycznym wydarzeniu i przełomie politycznym związanym z upadkiem komunizmu w 1989 r. Wydarzenie jest organizowane przez największą organizację charytatywną na świecie LIONS, kluby z Polski i Niemiec. Patronat honorowy objęli Prezydent RP Bronisław Komorowski, a współpatronatów udzielili: Prezydent Lech Wałęsa, prezydent Gdańska P. Adamowicz, prof. Leszek Balcerowicz, Forum Obywatelskiego Rozwoju i Organizacja Razem 89. Zebrane dzięki biegowi fundusze w całości zostaną przekazane na pomoc dla dzieci ofiar walk na Majdanie, w Kijowie, na Ukrainie.

Freedom Charity Run rozpocznie się 24 września 2014 o godz. 9.30 przed Salą BHP, znajdującą się na historycznym terenie stoczni im. Lenina w Gdańsku, mieście „Solidarności”, gdzie rozpoczęły się przemiany, a zakończy 3 października, po 9. dniach i po pokonaniu przez biegaczy 621 kilometrowej trasy. Prowadzić będzie przez Kościerzynę, Chojnice, Piłę, Oborniki Wielkopolskie, Poznań, Międzychód, Gorzów Wielkopolski, Kostrzyn nad Odrą i Strausberg aby w końcu przekroczyć linię mety pod Bramą Brandenburską w Berlinie, mieście, w którym runął mur. 

Uczestnikiem może być każdy identyfikujący się z ideą wolności i solidarności, i chcący podkreślić w ten niekonwencjonalny sposób znaczenie dzisiejszej wolnej i demokratycznej Europy bez granic.  Do biegu można dołączyć w dowolnym miejscu i na odcinku o dowolnej długości. Można uczestniczyć drużynowo, albo kibicować na rowerze.

Udział jest bezpłatny, ale organizatorzy apelują o dobrowolne datki na główny cel charytatywny – pomoc dla dzieci na Ukrainie. Zapisy i więcej informacji na stronie www.freedom-charity-run.com
Wydarzeniu patronuje Forum Obywatelskiego Rozwoju. Wszyscy zarejestrowani jako sympatycy FOR mogą otrzymać koszulkę z naszym logotypem i pobiec w naszej drużynie na odcinku 5 km w Gdańsku 24 września 2014. Dodatkowo na mecie każdego odcinka sympatycy FOR mogą otrzymać książkę prof. Balcerowicza „Odkrywając wolność” z autografem.
Redakcja Bieganie
Redakcja Bieganie.pl