16 września 2007 Redakcja Bieganie.pl Sport

Finał zawodów Golden League

Imprezą w Berlinie zakończyły się zawody z cyklu Golden League 2007. Nagrodę miliona dolarów, pod warunkiem startu w Stuttgarcie podczas Światowego Finału Lekkoatletycznego, podzielą między siebie Yelena Isinbajewa (skok o tyczce) i Sanya Richards (400m), które zwyciężyły we wszystkich mityngach zaliczanych do Golden League. Warto wspomnieć, że podczas zawodów w Berlinie o swoje pierwsze zwycięstwo postarał się nasz reprezentant Marek Plawgo w biegu na 400m przez płotki.

Carabelli Gianni ITA DNF

Bieg płaski na 400m wygrał oczywiście Jeremy Wariner, mający pojawić się za trzy dni na mityngu Pedros Cup w Warszawie.

Mocną obsadę miał bieg na 1500m, zwyciężył Kenijczyk Daniel Kipchirchir Komen, który wygrał na tym samym dystansie dwa dni wcześniej w Brukseli. Pokonał on m.in. mistrza świata w tej konkurencji z Osaki Bernarda Lagata oraz mistrza sprzed dwóch lat Rashida Ramziego. Poniżej wyniki:

ESP 3:41.19

Wśród kobiet w biegu na 800m dobrą formę potwierdziła Janeth Jepkosgei, zwyciężczyni z Osaki pokonała zdecydowanie swoje rywalki jako jedyna uzyskując rezultat poniżej 1:59.0. Druga na mecie była także medalistka z ostatnich mistrzostw świata Mayte Martínez. Wyniki: