New Balance 1080v12
 
24 lipca 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Ewa Swoboda piąta w finale 100 m w Eugene


Ewa Swoboda piątą sprinterką świata wśród juniorek. Zawodniczka Czwórki Żory na odbywających się w Eugene Mistrzostwach Świata Juniorów zajęła wysokie miejsce w finałowym biegu na 100 m.

swoboda kusy 1

Polska sprinterka odniosła kolejny sukces na międzynarodowej arenie. Po czwartym miejscu wywalczonym w ubiegłym roku na Mistrzostwach Świata Juniorów Młodszych w Doniecku, tym razem uplasowała się na piątej pozycji Mistrzostw Świata Juniorów. 

W finałowym biegu, który odbył się w środę wieczorem, udało się jej uzyskać czas 11.59 (-1.0 m/s). To wynik słabszy od tego, jaki uzyskała w eliminacjach (11.42 – wyrównany rekord Polski juniorek), tym niemniej jej wysoka pozycja to ogromny sukces zważywszy na to, że podopieczna Iwony Krupy wciąż jest zawodniczką z niższej kategorii wiekowej (kadetów).

Zwycięstwo w finałowym biegu na 100 m odniosła Brytyjka Dina Asher-Smith. Polkę wyprzedziły także Ángela Tenorio z Ekwadoru, Kaylin Whitney z USA i Desiree Henry z Wielkiej Brytanii.

Wysoka pozycja Swobody to pierwsze takie osiągnięcie w historii startów polskich juniorek na dystansie 100 m na Mistrzostwach Świata Juniorów.

Zawodniczkę czekają teraz starty w biegu na 200 m (eliminacje rozpoczną się 24 lipca o godzinie 11:40/20:40 w Polsce) oraz w sztafecie 4 x 100 metrów. 

Dodajmy, że w sesji porannej drugiego dnia mistrzostw, w eliminacjach biegu na 400 metrów awans do półfinału wywalczyła Adrianna Janowicz (MKS Baszta Szamotuły), która zajęła czwarte miejsce w swojej serii z czasem 54.70.

Pełne wyniki, program minutowy i listy startowe: http://www.iaaf.org/