13 lipca 2019 Redakcja Bieganie.pl Sport

Ewa Swoboda mistrzynią Europy U-23


W drugim dniu Mistrzostw Europy do lat 23 w szwedzkim Gävle tytuł najlepszej młodzieżówki na 100 m zdobyła Ewa Swoboda. Srebro wywalczyła na wysokich płotkach Klaudia Siciarz oraz dość niespodziewanie Michał Sierocki.

Swoboda, która jak burza przeszła przez eliminacje stumetrówki, nie miała w Szwecji rywalek na swoim poziomie. W finałowej odsłonie nasza coraz stabilniej biegająca sprinterka obroniła tytuł sprzed 2 lat i uzyskała świetne 11.15 (rekord Polski w tej kategorii) pokonując bardzo wyraźnie następną na mecie Francuzkę Cythię Leduc (11.40). Podopieczna Iwony Krupy mając już pewną kwalifikację na igrzyska olimpijskie zamierza odpuścić start w jesiennych MŚ.

Wskaźnik na IO uzyskała w Gävle również Klaudia Siciarz. 21-letnia zawodniczka KS AZS AWF Kraków i wychowanka Ewy Ślusarczyk pobiegła na 100 m przez płotki wyśmienicie. Życiowe 12.82 musiało ustąpić jedynie przed 12.70 Białorusinki Elwiry Herman (aktualnej mistrzyni Europy seniorek). To jednocześnie ósmy wynik w polskich tabelach wszech czasów, pomiędzy rezultatami Elżbiety Rabsztyn i Teresy Sukniewicz.

Rekord życiowy na płotkach o wysokości 106,7 cm nabiegał w finale Michał Sierocki. Niespełna 20-letni reprezentant AZS UMCS Lublin (trener Piotr Kitliński) jest w tym roku, pomimo kontuzji na początku sezonu, nie lada sensacją męskiego sprintu. Pokonywał już Damiana Czykiera, zwyciężał na MP U-23 z faworytami. W Szwecji uzyskał wartościowe 13.63 dzięki świetnej drugiej części wyścigu. W decydującym biegu na 110 m przez płotki najszybszy był Szwajcar Jason Joseph (13.45), a 6 miejsce zajął Dawid Żebrowski (13.90).

Zawody w Gävle trwają do 14 lipca. W sobotę i niedzielę kolejne szanse medalowe młodych polskich biegaczy.

PEŁNE WYNIKI – MISTRZOSTWA EUROPY U-23 w Gavle

Możliwość komentowania została wyłączona.