26 sierpnia 2018 Redakcja Bieganie.pl Sport

Ewa Chodakowska dołącza do charytatywnej inicjatywy Warszawa Business Run


2 września Warszawa już po raz piąty będzie jednym z gospodarzy Poland Business Run – największej charytatywnej sztafety w kraju. Inicjatywa co roku przyciąga  pracowników polskich firm i organizacji, a także znanych aktorów, sportowców i ludzi kultury. Do osób wspierających Warszawa Business Run dołączyła Ewa Chodakowska, która poprowadzi rozgrzewkę przed biegiem.

Wrześniowa sztafeta Warszawa Business Run wpisała się na dobre w kalendarz wydarzeń sportowych stolicy. Tradycyjnym elementem tego święta dobroczynności jest trening-rozgrzewka dla biegaczy, który w tym roku poprowadzi najpopularniejsza polska trenerka fitness, Ewa Chodakowska.

chdakowska
Na Warsaw Business Run da się to połączyć 🙂

Jak co roku w sztafecie wezmą udział drużyny składające się z 5 zawodników. Każdy z nich ma do pokonania dystans 4,2 km. Trasa będzie przebiegała wzdłuż ulic Służewca Biznesowego.

Cel biegu, poza wsparciem beneficjentów Fundacji Poland Business Run, to także promocja aktywnego stylu życia oraz integracja pracowników warszawskich firm. W wydarzeniu bierze udział wiele osób, które wcześniej były czynnymi biegaczami, dlatego tak ważne jest, aby miały odpowiednie przygotowanie – podkreśla Anna Zawłocka, koordynatorka Warszawa Business Run – Bardzo się cieszę, że nasze zaproszenie do poprowadzenia rozgrzewki przyjęła Ewa Chodakowska, która jest absolutnym autorytetem w kwestii zdrowego stylu życia.

wbr 2018 choda

W Poland Business Run angażują się tysiące osób – biegacze, wolontariusze, sponsorzy. Wszystko po to, aby pomóc osobom z niepełnosprawnością narządów ruchu w powrocie do aktywnego życia. Wydarzenie chętnie wspierane jest przez osoby znane i lubiane. Ambasadorami biegu są m.in. Rafał Sonik, Marek Kościkiewicz, Sławek Uniatowski czy Aneta Todorczuk-Perchuć, a warszawską edycję poprowadzi Maciej Orłoś.

W 2017 roku w Warszawa Business Run wzięły udział 364 drużyny reprezentujące m.in. warszawskie firmy i instytucje. Pieniądze z opłat startowych zostały przeznaczone na zakup protez, rehabilitację czy wsparcie psychologiczne dla beneficjentów Fundacji Poland Business Run. Zebrano niemal 350 tysięcy złotych.

Więcej informacji o inicjatywie znaleźć można na stronie www.polandbusinessrun.pl/pl/pbr/warszawa 

Możliwość komentowania została wyłączona.