new balance 880
 
6 marca 2012 Redakcja Bieganie.pl Sport

Etiopska federacja ogłosiła wstępny skład drużyny maratońskiej na Igrzyska


Grupę czterech wstępnie nominowanych do reprezentowania Etiopii tworzą zawodnicy, którzy w styczniu rewelacyjnie pobiegli w Dubaju: Ayele Abshero (2:04:23), Dino Sefir Kemal (2:04:50), Markos Geneti (2:04:54), and Tadese Tola (2:05:10).

Etiopczycy uznali, że rezultaty z Dubaju są na tyle obiecujące by w nominacjach pominąć wydawałoby się murowanych kandydatów: Tsegaye Kebede, Gebre Gebremariama, Feyisę Lilesa oraz… Haile Gebrselassie. Ten ostatni napisał kilka dni temu na swoim twitterze:

„Wygląda na to, że mój sen o maratonie olimpijskim dobiegł końca”.

Coraz więcej wskazuje więc na to, że kariera Cesarza również dobiega końca, potwierdza to jego agent, Jos Hermens, który w wywiadzie dla Associated Press powiedział tak:

„Nie chcę by za pięć lat pomyślał sobie: mogłem to wcześniej zakończyć. W niedzielę wieczorem rozmawialiśmy i zasugerowałem mu, że może lepiej byłoby się wycofać. Potraktować 2013 rok jako swego rodzaju rok pożegnalny, tak jakby to zrobiła gwiazda popu.”

„[Haile] chciałby być wciąż tym 21-latkiem, który był w stanie wszystkiego dokonać dzięki swoim talentom, cieszyć się, powrócić do tamtych dni. Znajduje się teraz w przejściowym okresie, kiedy musi zaakceptować fakt, iż nie jest już w czołówce. Nie wiadomo, ile mu to zajmie czasu, może kilka miesięcy, może dłużej.”

Wstępna kadra kobiet wygląda następująco: Aselefech Mergia (2:19:31), Mare Dibaba (2:19:52), Bizunesh Bekele (2:20:30) i Aberu Kebede (2:20:33).