15 grudnia 2010 Redakcja Bieganie.pl Sport

Dziewięć weekendów na nartach biegowych – zawody dla amatorów!


nordik 1

Już 19 grudnia w Szklarskiej Porębie – Jakuszycach po raz drugi zaczniemy cykl zawodów w narciarstwie biegowym dla amatorów Salomon Nordic Sunday (SNS). Do końca marca w różnych terminach i miejscach będzie można nie tylko pobiegać, lecz także skorzystać z bezpłatnych lekcji dla początkujących oraz otrzymać porady sprzętowe.

W tym roku po każdych zawodach będziemy losować nagrody spośród wszystkich uczestników, a w ramach symbolicznego wpisowego zapewniamy elektroniczny pomiar czasu, punkty żywieniowe na trasie, dyplomy, medale oraz najlepiej przygotowane trasy biegowe w Polsce.

Zawodnicy będą mieli do wyboru dwa dystanse, każdy w stylu klasycznym lub dowolnym, na oznaczonej trasie. Rywalizacja przebiegać będzie aż w 40 kategoriach, także wśród najmłodszych i seniorów. To zatem świetna okazja, żeby spędzić sportowy weekend z całą rodziną i przyjaciółmi w każdym wieku. Pula nagród wynosi ponad 50 tys. złotych, a do wygrania będą min. narty Salomona i pulsometry Suunto.

Dla osób nastawionych bardziej sportowo przygotowaliśmy premię – trzy z naszych zawodów włączono do Mistrzostw Polski Amatorów (MPA) PZN, a jedną z edycji będzie słynny z wieloletniej tradycji Bieg Gwarków. Także zapraszamy i początkujących, i zaawansowanych – na tych trasach każdy znajdzie coś dla siebie.

Zapisy i szczegółowe informacje na www.sns-nartybiegowe.pl . Śnieg już czeka!

Kalendarz SNS 2010/2011

I  edycja –  START Jakuszyce, 19 grudnia 2010r.
II – Bedrichov (Czechy), 16 stycznia 2011r.
III – Jakuszyce, 23 stycznia
IV – SNS bez Granic, 30 stycznia

Start: Harrachov (Czechy)
    Meta: Jakuszyce

V – Bieg Gwarków MPA, 6 luty
VI – Duszniki Zdrój MPA, 13 luty
VII – Jakuszyce, 20 luty
VIII – Jakuszyce MPA, 27 luty
IX – FINAŁ Jakuszce, 20 marca

    Termin rezerwowy 27 marca 2011r.