17 września 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Dwa tygodnie do 35. PZU Maratonu Warszawskiego


Już tylko 12 dni dzieli nas od startu 35. PZU Maratonu Warszawskiego – największego biegu na dystansie 42,195 km w Polsce. Co nas czeka 29 września? Jaką trasą pobiegną maratończycy? Poniżej przedstawiamy kilka informacji od organizatorów.
fot. michal kucharski
fot. Michał Kucharski

Maraton Warszawski to największy maraton w Polsce. Ubiegłoroczną edycję biegu ukończyło 6797 biegaczy, co w minionym roku plasowało Maraton Warszawski na 18. miejscu w rankingu największych maratonów w Europie przed takimi imprezami jak maratony w Atenach, Wiedniu i Pradze!

W tym roku organizatorzy planują po raz kolejny poprawić ten wynik. Niezdecydowani wciąż mogą zapisywać się do udziału w imprezie. Nie ma limitu miejsc.

Trasa biegu 

42 kilometry ulicami Warszawy. Start na historycznym moście Poniatowskiego, meta na płycie najnowocześniejszej areny sportowej w kraju – Stadionu Narodowego. Po drodze ulica Marszałkowska z Pałacem Kultury i Nauki, Aleja Tomasza Hopfera, Łazienki Królewskie oraz dziesiątki zabytków i ważnych stołecznych obiektów.

Zobacz jak będzie wyglądała trasa biegu widziana oczami maratończyków i zaplanuj taktykę swojego startu. Film przygotował dla Was partner imprezy – firma Accreo.

Więcej informacji o trasie taj: http://www.maratonwarszawski.com/node/70462

Organizacja startu 35. PZU Maratonu Warszawskiego

Jak przebiegać będzie start 29 września? W pierwszej kolejności na trasę wybiegną zawodnicy elity (niebieskie numery startowe – jezdnia północna) oraz biegacze ustawieni w czerwonej i żółtej strefie (na jezdni południowej). Kiedy zawodnicy z żółtymi numerami miną linię startu, wyruszą zawodnicy ze strefy zielonej (ustawieni za strefą elity na jezdni północnej). Dzięki temu zachowany zostanie maksymalny komfort w biegu, w momencie kiedy zawodnicy z obu nitek Mostu Poniatowskiego dobiegną do Ronda de’Gaulle’a, gdzie nastąpi połączenie dwóch kolumn biegaczy w jedną. O 9:30 na trasę wybiegną uczestnicy Biegu na Piątkę.

Więcej informacji tutaj: http://maratonwarszawski.com/aktualnosci/organizacja-startu

Muzyczne punkty kibicowania

Na trasie 35. PZU Maratonu Warszawskiego zagra kilkanaście zespołów, które dodadzą uczestnikom mocy i zagrzeją do walki z dystansem. Wśród nich znane i lubiane przez biegaczy ekipy: Pogotowie Energetyczne, chór Sound&Grace oraz bębniarze m.in. z Drum Power Band, Drumbastic czy SHO. Jeśli znacie muzyków, którzy chcieliby podzielić się swoja energią z maratończykami i zagrać na trasie biegu – piszcie na: oprawa@maratonwarszawski.com

Więcej: http://maratonwarszawski.com/aktualnosci/muzyczne-punkty-kibicowania-na-trasie

Zapisz drużynę do Mistrzostw Polski

To już ostatnia szansa, aby zapisać swoją drużynę do udziału w II Otwartych Drużynowych Mistrzostwach Polski w ramach 35. PZU Maratonu Warszawskiego. Formularz i szczegółowe informacje znajdziecie w regulaminie (tutaj). Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 19 września 2013.

Możliwość komentowania została wyłączona.