7 listopada 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

Dominika Stelmach z rekordem Polski na 100 km!

Dominika Stelmach ustanowiła nowy rekord Polski kobiet w biegu na 100 km! Zawodniczka z Warszawy ukończyła w sobotę, 7 listopada 31. Supermaraton Kalisia w czasie 8 godzin 1 minuty i 41 sekund.
Dla Dominiki Stelmach sobotni bieg był debiutem w biegu ulicznym na dystansie 100 km. Debiutem bardzo udanym, ponieważ już w pierwszym starcie na tak długim dystansie udało się jej zdecydowanie poprawić rekord Polski. Co więcej Dominika zajęła także wysokie, trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej 31. Supermaratonu Kalisia.

Dominice pokonanie 100-kilometrowej trasy biegu w Blizanowie zajęło 8:01:41. Poprzedni rekord wynosił 8:37:40 i należał do Ewy Kępy, która 21 października 1995 roku swój rekord ustanowiła w Kaliszu.

Co ciekawe lepsze wyniki od rekordu Kępy ustanowiła dwukrotnie Zofia Turosz (8:26:05 w 1982 roku w Kaliszu i 8:18:04 w 1981 w Koszycach), jednak jej rezultaty nie zostały uznane jako oficjalne rekordy.

Dla Dominiki rekord Polski kobiet w biegu na 100 km to kolejny ważny sukces odniesiony w tym roku. W maju okazała się najlepsza w polskiej edycji Wings for Life World Run pokonując wówczas dystans 41,84 km, we wrześniu zajęła drugie miejsce w Biegu 7 Dolin, zaś w październiku zwyciężyła w III Ultra Maratonie Bieszczadzkim.

stemlach wflwr

Jej rekord życiowy w maratonie to 2:46.47. Na co dzień Dominika łączy bieganie z pracą w adidasie.

100 km – 08:01:41 (4:49/km)

Pierwsze miejsce w 31. Supermaratonie Kalisia zajął Tomasz Walerowicz, który uzyskał czas 6:53:57. Drugi z czasem 7:41:54 był Tomasz Kuliński, zaś trzecia Dominika Stelmach.