18 grudnia 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Dołącz do reprezentacji Bieganie.pl na „10K Parking Relay”!


Już 6 stycznia 2014 odbędzie się  „10K Parking Relay”. To pierwszy tego typu bieg w Polsce – sztafeta 5 x 2 km przeprowadzona zostanie w całości na terenie parkingu jednego z największych centrów handlowych w Polsce – CH Arkadia. W zawodach weźmie udział REPREZENTACJA BIEGANIE.PL. Chcesz zostać jej członkiem? 🙂


Zbieramy drużynę Bieganie.pl!

W 100 proc. podpisujemy się pod nietypową formułą biegu. Ponadto, dzięki "sterylnym" warunkom, jakie oferuje kryty parking sztafeta będzie znakomitą okazją, żeby w obiektywny sposób zweryfikować swoją aktualną formę (bieganie po śniegu nie daje takiej możliwości). Właśnie dlatego, jako Bieganie.pl, planujemy wystawić swoją 5 osobową sztafetę. Kapitanem będzie przedstawiciel redakcji. Cztery pozostałe miejsca są wolne. Chcecie dołączyć? Nic prostszego. Wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie. Zaznaczamy, że super życiówki nie będą odgrywały roli w naszej selekcji, zależy nam na zebraniu sympatycznej ekipy, która się jakoś z Bieganie.pl identyfikuje.

Trasa biegu

Nowy bieg, za którym stoi klub biegowy ENTRE.PL Team (na jego koncie są m.in. Grand Prix Żoliborza, oraz Bieg Flagi) ma mieć formułę biegu sztafetowego. Każdy z pięciu członków danego zespołu będzie miał za zadanie pokonanie odcinka 2 km. Łącznie każdy z zespołów pokona 10 kilometrów dokładnie wymierzonej trasy. Trasa biegu, tj. parking CH Arkadia, będzie wytyczona na 1 km pętlach, co oznacza, że każdy z zawodników podczas swojej zmiany pokona dwie pętle.

mapa_trasy_kolor_600.jpg
Termin
Impreza rozpocznie się 6 stycznia 2014 r. o godzinie 11:00. Właśnie wtedy wystartuje bieg. Możliwe, że start będzie podzielony na dwie tury. – Organizator zastrzega możliwość przeprowadzenia startów w dwóch seriach, wówczas start drugiej serii nastąpi o godzinie 12.00. O godzinie startu danej sztafety organizator poinformuje mailowo kapitana drużyny. Wyniki końcowe powstaną w drodze połączenia wyników obu startów – podaje ENTRE.pl Team.
Każdy z zespołów będzie miał maksimum 60 minut na pokonanie łącznego dystansu 10 km. Dekorację zwycięzców zaplanowano na 13:00.
 

Co zrobić, aby wziąć udział w biegu?

Zapisy na stronie WWW.ENTRE.PL już ruszyły. Prawo startu mają osoby, które ukończyły 14 lat. Każdy z zespołów może rywalizować w klasyfikacji Open lub klasyfikacji Mixed (drużyna musi zawierać zawodników obojga płci): Drużyna składa się z pięciu osób. W drużynie mogą być reprezentowane obie płci w dowolnym układzie. Prowadzona będzie klasyfikacja open i mixed (w skład drużyny mixed wchodzi minimum 1 kobieta). Pakiety startowe drużyn odbierają w biurze zawodów ich kapitanowie. Biuro będzie znajdować się na terenie CH ARKADIA na klatce schodowej Wisła, poziom -1 i będzie czynne w dniu zawodów od godziny 9.00. Osoba odbierająca numery startowe musi w biurze zawodów złożyć wydrukowane i podpisane przez wszystkich członków sztafety oświadczenia.

Warto wiedzieć, że biegacze mają prawo startu w więcej niż jednej drużynie. Z tym, ze rotacji w składzie można dokonywać do 4 stycznia 2014 r.

Udział jednego zespołu w biegu to koszt 150 zł.
Jesteście zainteresowani?

Więcej informacji o biegu (m.in. o tym, jak opłacić udział) znajdziecie TUTAJ>>

Możliwość komentowania została wyłączona.