13 września 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

Dobre wyniki Polaków w Rieti. Kolejna wygrana Kszczota

Adam Kszczot kolejny raz wygrywa. Tym razem wicemistrz świata zajął pierwsze miejsce na mityngu w Rieti, gdzie bardzo dobrze spisały się także panie startujące na dystansie 800 m – Angelika Cichocka i Joanna Jóźwik.

Cztery biegi, trzy zwycięstwa. Adam Kszczot, który w Pekinie wywalczył srebrny medal mistrzostw świata znajduje się w wyśmienitej formie. W niedzielę odniósł już trzecią wygraną w czwartym swoim starcie po mistrzostwach globu.

Tym razem reprezentant Polski okazał się najlepszy w biegu na 800 m rozgrywanym podczas mityngu we włoskim Rieti. Tym razem w słabiej obsadzonym biegu podopieczny Zbigniewa Króla uzyskał czas 1:44.82 (drugi był Musaeb Abdulrahman Balla, który osiągnął 1:45.13).

Ostatnie świetne występy Kszczota to nie przypadek. W całym sezonie Polak prezentuje się wyśmienicie. Na 21 tegorocznych startów na dystansie 800 m (wliczając w to halę i biegi eliminacyjne) tylko trzykrotnie zajął miejsce poza pierwszą trójką, a aż 12-krotnie wygrywał swoje biegi.

Cichocka i Jóźwik z wynikami poniżej 2 minut

Poza podium, ale za to z bardzo dobrymi wynikami bieg na 800 m wśród kobiet zakończyły Angelika Cichocka i Joanna Jóźwik. Obie osiągnęły czasy poniżej w minut (1:59.55 i 1:59.79), które dały im odpowiednio 5 i 6 lokatę. Miejsce pierwsze zajęła Francine Niyonsaba z Burundii – 1.57.62

Szczególnie cieszy bardzo dobry występ Cichockiej, dla której był to pierwszy w karierze bieg poniżej 2 minut. Poprzedni rekord życiowy – 2:00.20 – uzyskała cztery lata temu w Zagrzebiu.

W słabszych seriach na 800 m siódme miejsce zajął Mateusz Borkowski – 1.48.39, zaś wśród kobiet Paulina Mikiewicz była czwarta – 2.03.44.

Miejsca Polaków w pozostałych konkurencjach: Rafał Omelko czwarty w biegu na 300 m (32.96), Krzysztof Żebrowski dziewiąty na 1500 m (3:44.04), Renata Pliś dziewiąta na 1500 m (4:11.63), Sofia Ennaoui jedenasta na tym samym dystansie (4:14.14).