18 sierpnia 2010 Redakcja Bieganie.pl Sport

Diamentowa Liga w Zurichu

W pierwszej finałowej odsłonie mityngów Diamentowej Ligi po raz pierwszy w historii polski sportowiec sięgnął po triumf w ogólnej klasyfikacji. Piotr Małachowski w rzucie dyskiem zajął drugie miejsce, co pozwoliło mu utrzymać pierwszą lokatę i cieszyć się z diamentu i 40 tys. dolarów nagrody. Wśród biegaczy mogliśmy oglądać Tomasza Szymkowiaka i sztafetę 4×100 m.

Mistrz Polski na 3000 m pprz był dopiero dziesiąty z czasem o ponad 7 sekund gorszym od rekordu życiowego. Podopieczny Ryszarda Biesiady jest już pewnie zmęczony długim sezonem, w którym ma za sobą aż dziesięć biegów przeszkodowych. Zwyciężył Kenijczyk Ezekiel Kemboi z rezultatem 8.01,74. Srebrny medalista ME w tej konkurencji – Bouabdellah Tahri zajął trzecią lokatę.

1. Ezekiel Kemboi (Kenia) 8.01,74
2. Paul Koech (Kenia) 8.05,48
3. Bouabdellah Tahri (Francja) 8.07,20
10. Tomasz Szymkowiak (Polska) 8.24,58

W indywidualnych biegach na 100 m wystąpili Robert Kubaczyk (10.59) i Kamil Masztak (10.83). W sztafecie 4×100 panowie  w składzie:  Olaf Paruzel, Paweł Stempel, Kamil Masztak, Robert Kubaczyk zajęła szóste miejsce z wynikiem 39,27. Reprezentacja USA uzyskała najlepszy wynik na świecie br. – 37,45.

Świetnie w biegu na 400 m spisał się Jeremy Wariner, który zwycięstwo okrasił, podobnie jak sztafeta 4×100, najlepszym rezultatem w tym roku na świecie.

1. Jeremy Wariner (USA) 44,13 (najlepszy w br. wynik na świecie)
2. Jermaine Gonzales (Jamajka) 44,51
3. Angelo Taylor (USA) 44,72

Na 5000 m do walki o najlepsze miejsca włączył sie po raz kolejny Amerykanin Chris Solinsky, który został pokonany jedynie przez dwóch Etiopczyków.