10 lipca 2016 Redakcja Bieganie.pl Sport

Daria Klishina weźmie udział w Igrzyskach jako bezpaństwowiec. Już 138 Rosjan wystąpiło o zgodę !


Kibice pięknej Darii Klishiny mogą się nie martwić. Jedna z najbardziej urodziwych lekkoatletek może wziąć udział w Igrzyskach w RIO jako bezpaństwowiec – uznała komisja weryfikacyjna przy IAAF.

Po skandalu jaki wybuchł w zeszłym roku w związku ze zorganizowanym przez Rosyjskie Państwo systemem dopingu w lekkiej atletyce i zawieszeniu Rosji, IAAF podjął decyzję, że Rosyjscy zawodnicy będą mogli brać udział w Igrzyskach jako bezpaństwowcy, jeśli będą w stanie udowodnić, że nie zostali dotknięci rosyjskim systemem dopingu.

Klishina jest już drugim przypadkiem, po Julii Stepanowej (specjalizującej się w biegu na 800m, od donosu której do Niemieckiego dziennikarza Hajo Seppelta zaczęła się cała afera) wobec której komisja IAAF podjęła taką decyzję.

Jak się okazuje, wnioski do IAAF złożyło już 138 rosyjskich lekkoatletów ! Jak widać, nie podziałało na nich stanowisko jakie publicznie prezentuje Jelena Isinbayeva, która będąc oburzona dyskwalifikacją Rosji jako całości powiedziała, że:

„Jeśli wystartuję, to jako Rosjanka. Jeśli cały rosyjski zespół jest zawieszony, ja będę zawieszona także.” (list Isinbayevej w NY Times)

Zobaczymy jednak, czy nie zmieni zdania wobec tak dużej liczby zawodników, którzy nie podzielają jej zdania.

Zagadka dla czytelników. Na poniższym zdjęciu jest między innymi Daria Klishina. Kogo jeszcze rozpoznacie z poniższego zdjęcia?

NikeWomenShowcase Group1 v1 hd 1600

Możliwość komentowania została wyłączona.