30 września 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Czwarta odsłona butów New Balance 890


Podeszwa REVlite to znak rozpoznawczy marki New Balance i technologia, która znajduje zastosowanie w każdego rodzaju obuwiu biegowym – od najwyższych modeli stabilizujących aż po modele minimalistyczne. New Balance 890 to buty neutralne, które w tym roku doczekały się już swojej czwartej odsłony. Tutaj również możemy poczuć działanie tej unikatowej podeszwy środkowej, ale w połączeniu z innymi ciekawymi rozwiązaniami oraz w nowoczesnym wyglądzie.

W890.jpg

Oprócz wspomnianej już podeszwy środkowej REVlite w modelu 890v4 zastosowano bardzo interesujące rozwiązanie, jakim jest element ABZORB. Jest to swego rodzaju wkładka wmontowana w podeszwę, której zadaniem jest przede wszystkim absorpcja wstrząsów. Dzięki temu, że jest ona specyficznie uformowana – ma kształt kołyski – idealnie współgra z całą podeszwą i naszą stopą w czasie biegu. Do tego tzw. inteligentne geometrie dają nam dobre czucie biegu.

Tegoroczny model 890 ma taki sam jak jego poprzednicy 8mm spadek pięta-palce, który pozwala na naturalne ułożenie stopy w bucie. Tym razem buty zbudowane są jednak na nowym kopycie, które pozwoliło lepiej wyprofilować ich przód. Przekłada się to na bardziej dynamiczne i bardziej sprężyste wybicie. Co więcej, elementy wykonane z gumy wtryskiwanej pod ciśnieniem charakteryzują się dużą odpornością, więc nie trzeba się obawiać zbyt szybkiego ścierania się podeszwy.

IMG_4490.jpg

Dopełnieniem projektu jest cholewka Fantom Fit. Prezentuje się bardzo nowocześnie i zdecydowanie przykuwa uwagę, ale wygląd to nie wszystko. Cholewka w 890v4 to połączenie bezszwowej technologii i paneli z oddychające siateczki. Fantom Fit to świetne dopasowanie i poczucie stabilności, które sprzyja szybkiemu bieganiu.

Wszystko to udało się połączyć w zadziwiająco lekkiej formie. 890 v4 w męskim rozmiarze US 9,5 ważą trochę powyżej 240 gram, a damska siódemka to tylko niecałe 190 gram. Dzięki temu nawet na długich wybieganiach buty nie będą dawały nam się we znaki.

New Balance 890v4 to projekt przemyślany od początku do końca, bazujący na doświadczeniach swoich poprzedników i jednocześnie wybiegający swoim zamysłem w przyszłość. Amortyzacja. Stabilizacja. Lekkość. Trwałość. Naturalność. To słowa, które najlepiej podsumowują ten model.
Redakcja Bieganie
Redakcja Bieganie.pl