24 czerwca 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Czwarta edycja biegu Samsung Irena Women’s Run za nami

23 czerwca br. na terenie Agrykoli odbyła się czwarta edycja biegu Samsung Irena Women’s Run. Blisko 1700 kobiet stanęło na starcie pięciokilometrowej trasy, która biegła przez piękne tereny Łazienek Królewskich oraz Alei Ujazdowskich. Nie zabrakło również honorowej patronki biegu, legendy polskiego sportu − Ireny Szewińskiej.

IMG 3498

Pomimo deszczowej pogody z samego rana, tuż przed otwarciem imprezy, o godzinie 10.30, słońce zawitało nad warszawską Agrykolą. Na start przybyło blisko 1700 uczestniczek biegu Samsung Irena Women’s Run, które ruszyły piękną trasą wiodącą między innymi przez Łazienki Królewskie.
Najszybsza w tym roku okazała się Aleksandra Jakubczak uzyskując czas 17 minut 32 sekundy. Na drugim miejscu uplasowała się Izabela Zaniewska (17:40), a ostatnią pozycję na podium zajęła Mariola Ślusarczyk przybiegając na metę w 18:07.

IMG 3262

Pakiety startowe w tym roku rozeszły się bardzo szybko, a na starcie zjawiło się prawie 1700 pań. Jestem niezwykle dumna z takiego wyniku i mam nadzieję, że w przyszłym roku pobiegnie razem z nami jeszcze większa liczba kobiet − mówi honorowa patronka biegu Irena Szewińska.
Ideą Samsung Irena Women’s Run jest zachęcenie wszystkich kobiet do aktywnego wypoczynku i dbanie o własne zdrowie. Co roku w biegu startują zarówno panie uprawiające ten sport regularnie, jak i te, które dopiero rozpoczynają z nim swoją przygodę.