10 czerwca 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Co robi Czapi w przygotowaniach do Maratonu w Poznaniu?


Minął kolejny tydzień przygotowań Rekordzisty Polski na 800 m do debiutu w maratonie w Poznaniu. Był to dla Pawła tydzień szczególnie aktywny zawodowo, bo Paweł był mocno zaangażowany w pracę przy Memoriale Janusza Kusocińskiego w Szczecinie. Ten tydzień będzie równie aktywny, bo obecnie Paweł jest obecnie w Niemczech w Dessau, gdzie już jutro odbędzie się meeting lekkoatletyczny, na którym startują zawodnicy, którymi Paweł się opiekuje.

Praca pracą, wyjazd wyjazdem, ale nie uniemożliwiło mu to wykonania najdłuższego zaplanowanego treningu. Poprzedni najdłuższy trening trwał 1h34 i Paweł przyznawał, że czuł zmęczenie i miał nawet myśli, żeby na razie nie wydłużać tego najdłuższego treningu. Jednak dobra regeneracja sprawiła, że Paweł przystąpił do wczorajszego treningu z planem walki o życiówkę, przynajmniej jeśli chodzi o czas trwania jednego treningu. Pomimo upału trening się udał, a Paweł wydaje się czuć całkiem nieźle. Przez blisko 1h50 biegał po malowniczych alejkach Parku Beckerbruch w Dessau. Po dojściu do 2 godzin Paweł nie będzie starał się wydłużać czasu trwania treningu, a jedynie dystans. Ale bez napinania, tylko jeśli zdrowie i ochota pozwolą.

longrun1000

sztafetazczapim1W najbliższy weekend Paweł startuje w sztafecie maratońskiej w Poznaniu. Trwają aukcje, na których wciąż możecie wygrać udział w sztafecie z Pawłem na czwartej i piątej zmianie. Ale nawet jeśli nie pobiegniecie razem z Pawłem, to możecie go spotkać w najbliższą niedzielę w okolicach Jeziora Malta. Zapraszamy do Poznania już w najbliższy weekend i oczywiście zapraszamy do Poznania 12 października – możecie wygrać z Rekordzistą Polski !

Możliwość komentowania została wyłączona.