8 kwietnia 2019 Redakcja Bieganie.pl Sport

Charytatywny marszobieg przed OWM


Jeszcze nie jesteście gotowi na maraton? Tylko do 9 kwietnia b.r. trwają zapisy na marszobieg charytatywny, który odbędzie się na błoniach Stadionu Narodowego 13 kwietnia o 16.00, na dzień przed Orlen Warsaw Marathon. W tegorocznej edycji można wesprzeć Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych w Laskach.

W marszobiegu na dystansie około mili nie ma być prowadzona żadna klasyfikacja, głównym celem jest pozyskanie środków na zakup nowego sprzętu komputerowego do audiodeskrypcji – niezbędnego do nauki i rehabilitacji osób niewidzących. Beneficjentem akcji są uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Laskach. Szefowa placówki, Elżbieta Szczepkowska opowiada:

Nasi uczniowie stawiają sobie ambitne cele i nie pozwalają, aby przeciwności losu stanęły im na drodze. Fundacja ORLEN Dar Serca wspiera nasz ośrodek od lat i jesteśmy wdzięczni, że cel tegorocznego Biegu Charytatywnego pomoże nam lepiej wyposażyć to miejsce.

O tym, czym jest sport dla dzieciaków z Lasek, mówią sami bohaterowie akcji w poniższym filmie.

Fundacja Orlen Dar Serca zdecydowała się wesprzeć dodatkowo akcję i podwoi zebraną podczas niej kwotę.

ORLEN Warsaw Marathon to wydarzenie otwarte dla wszystkich – mówi Anna Ziobroń, Dyrektor Biura Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Eventów PKN ORLEN. – Poza udziałem w niedzielnych biegach zachęcam również do tego, by z całą rodziną wystartować w Charytatywnym Marszobiegu i nie tylko świetnie spędzić czas w sobotę, ale również pomóc tym, którzy naszej pomocy potrzebują.

Jak wesprzeć tę inicjatywę? Po zarejestrowaniu się na stronie orlenmarathon.pl, w trakcie potwierdzenia należy wybrać kwotę, jaką zasilimy akcję. Minimum to 7 zł, ale każdy może wpłacić tyle, ile chce.

Marszobieg w sobotę może być imprezą nie tylko dla początkujących, ale i zaawansowanych biegaczy. Jeśli startujecie w niedzielnym OWM, można 13.04 o 16.00 zamienić swój rozruch w charytatywny marszobieg z konkretnym celem na horyzoncie.
 

Możliwość komentowania została wyłączona.