NB 1080v12
 
15 czerwca 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Charytatywna sztafeta Bieganie.pl – „Czapi vs Maraton” – dzisiaj start!


15 czerwca odbywa się sztafeta maratońska – XLPL Ekiden Poznań. W biegu startuje m.in. zespół "Czapi vs Maraton", której kapitanem jest Paweł Czapiewski. Pozostałymi członkami zespołu są osoby, które wylicytowały swój udział na charytatywych aukcjach Bieganie.pl. Zgromadzone w ten sposób pieniądze przeznaczone zostaną na leczenie zmagającej się z nowotworem Julki Gajzler.
czapi ekiden singlet
Poniżej prezentujemy skład sztafety, czyli 5 szczęśliców, którzy wygrali licytacje oraz – kapitan – Paweł Czapiewski!

  • Pierwsza zmiana: 4395 m

Staszek Warych
Mam skończone 25 lat, Pierwsze przygody z bieganiem zaczęły się… 3 lata temu – ciężko to jeszcze było wtedy nazwać bieganiem. Długo by o tym opowiadać, pamiętam jak dziś pierwsze "przeczłapane" 10 km, potem pierwszy start na tym dystansie, przygoda z przerwami, urazami, lekcjami od własnego organizmu i osobiście uważam, że kolejny wiatr w żagle złapałem jesienią ubiegłego roku, który zaowocował ukończeniem półmaratonu na początku tej wiosny, a to już był kolejny bodziec pchający ku dalszym planom, marzeniom…Plany są ambitne na jesień ale nie lubię o tym głośno mówić 😉 Słyszałem o przygotowaniach Pana Pawła do maratonu, bardzo mnie zainteresował ten wątek i śledzę go w każdej wolnej chwili i nagle bum! Pojawia się informacja o tej akcji… Stwierdziłem, że jeżeli mogę pomóc komuś kto kocha biegać poprzez bieganie w dodatku w tak świetnym towarzystwie to zrobię to! Na co się nastawiam? Lubię zabawę poprzez walkę, walkę zwłaszcza z samym sobą 😉 Najprościej mówiąc: uśmiech z jęzorem na wierzchu 😉

  • Druga zmiana: 10800 m

Błażej Wytwer.
Jestem absowlentem poznańskiego AWF. Bieganiem zarażony prawie 10 lat. Swoje pierwsze kroki biegowe stawiałem w szkole średniej pod okiem Marcina Panfila, w biegasz przełajowych i na stadionie.Bieganie stało się moim małym uzależnieniem pomagającym mi w odstresowaniu i kształtowaniu silnej woli. Przez te lata mój poziom wahał się od tyuchtacza do biegania 10km poniżej 34m.Tegoroczna forma sama mnie zaskoczyła. Półmaraton Waszawaski 2014 w 1h13min38sek co dało mi 38m open i tydzień póżniej Półmaraton Poznański 2014 w 1h 12min 17sek i w rezultacie 9miejsce open obecnie wracam po przerwie więc w sztafecie nastawiam się na dobrą zabawę gwarantując iż dam z siebie 100% dla drużyny. Dlaczego licytowałem? Na pomaganiu innym nie można oszczędzać. Sam fakt możliwości pobiegnięcia z Pawłem Czapiewskim w jednej drużynie był dużym motywatorek do licytacji.

  • Trzecia zmiana: 10800 m

Wiesław Chojniak
Biegam od 4 lat. Obecnie pokonanie 10 km zajmuje mi ok. 40 minut. W sztafecie nastawiam się oczywiście na walkę. 

 

  • Czwarta zmiana: 5400 m

Daniel Angielczyk
W tym roku skończę 30 lat, mieszkam niecały kilometr od Malty w Poznaniu. Zabawę w bieganie zacząłem 3 lata temu. Na koncie mam już przebiegnięte 4 maratony (PB 3:11:10) i pewnie z 2 tyle półmaratonów (1:27). Obecnie przygotowuję się, podobnie jak Czapi do złamania 3h w Berlin Maraton 28 września. Biegam w barwach Drużyny Szpiku. Sam sobie jetem trenerem z małą pomocą internetu.

  • Piąta zmiana: 5400 m

Monika Wsuł
Biegam od ok 2 lat (2-3 razy w tygodniu). BIEGAM bo LUBIĘ 😉 Mój poziom biegania uważam za dobry…biegam na dystansach 10 km – na razie 😉 latem przymierzam się do półmaratonu w Szczecinie i także chcę spróbować swoich sił w 15 Maratonie w Poznaniu 😉 Udział w sztafecie z Czapim to dla mnie duże wyróżnienie, spotkanie w jednej drużnie z utytułowanym krajanem z Choszczna, zabawa ale także pomoc dla Julki –  to powody, dla których licytowałam aukcje 😉

  • Szósta zmiana: 5400 m

Paweł Czapiewski
Rocznik 1978, biega od dziecka, Rekordzista Polski na 800m, Halowy Mistrz Europy, Brązowy Medalista Mistrzostw Świata w Edmonton 2001. Nastawia się na walkę. 

***

Zgodnie z regulaminem sztafety maratońskiej XLPL Ekiden w każdym zespole biegnie 6 osób, które łącznie pokonają dystans pełnego maratonu. Na 5 miejsc w naszym zespole prowadziliśmy przez ostatni tydzień osobną aukcję. Dochód ze wszystkich trafi do Fundacji Spełnionych Marzeń, na pomoc w leczeniu biegaczki, dziewczynki, Julki Gajzler, która zmaga się z nowotworem (pisaliśmy o niej TUTAJ>>).

2.jpg
Julka

Więcej o sztafecie XPLP Ekiden Poznań dowiecie się TUTAJ >> 

Redakcja Bieganie
Redakcja Bieganie.pl