New Balance 1080v12
 
1 kwietnia 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

Cedella Marley projektuje dla PUMY


Cedella 540

Na początku lutego ogłoszono, że córka Jamajskiej ikony reggae, projektantka mody Cedella Marley zaprojektuje stroje dla jamajskiej drużyny lekkoatletycznej na Igrzyska Olimpijskie w Londynie, w których zawodnicy występować będą na podium i w oficjalnych ceremoniach.

Ubrania będą noszone przez całą drużynę, włączając w to oczywiście trzykrotnego złotego medalistę olimpijskiego i najszybszego człowieka na Ziemi Usaina Bolta. Sprinter przyznał, że trudno wyobrazić sobie lepszą osobą dla zaprojektowania Jamajskich strojów Olimpijskich, niż Cedella.

Kolekcja ubrań będzie wykorzystywała techniczne tkaniny i elementy skonstruowane i wykorzystywane w sportowych strojach ułatwiających poprawianie osiągnięć sportowców. Cedella czerpie inspiracje dla swoich projektów z żywych jamajskich kolorów i wzorów a także z ich afrykańskich korzeni co z pewnością sprawi, że zostaną one zauważone latem 2010 kiedy cały świat będzie obserwował w Londynie czy Usain Bolt poprawi swoje rekordy świata na 100 i 200 m.

Cedella, która w czasach szkolnych sama biegała na bieżni i od zawsze była fanką jamajskiej lekkiej atletyki przyznała, że jej rola w kreacji olimpijskich strojów dla jej zespołu narodowego jest niezwykłym honorem i czymś o czym nigdy nawet nie marzyła.

Partnerstwo z Marley, najstarszą córką jamajskiej dynastii, podkreśla długoterminowe zaangażowanie się PUMY w relacje z Karaibskim narodem, o tak bogatym kulturowym dziedzictwie, wkładzie w rozwój światowej muzyki i niezrównanie oddanym lekkiej atletyce.

Cedella Marley zaczęła projektowanie ubrań będąc w trasie koncertowej zespołem Ziggiego Marleya i Melody Makers, złożonym z jej braci i sióstr. Jej odzieżowa marka „Catch A Fire” (złap ogień), nazwana tak od nazwy pierwszego albumu jej ojca zadebiutowała w 2001 roku

Cedella Marley zaczęła projektowanie ubrań, gdy była w trasie z zespołem Ziggiego Marleya i The Melody Makers, składającego się z jej braci i sióstr. Jej marka odzieżowa „Catch A Fire”, nazwana od pierwszego albumu jej ojca, zadebiutowała w 2001 r. i obejmuje ubrania stylizowane na stroje cyganerii o żywych kolorach i nadrukach. Jej kolekcje są dostępne w ekskluzywnych domach towarowych w Stanach Zjednoczonych. Oprócz projektowania mody, Marley, jest autorem książek dla dzieci i prezesem „Tuff Gong International”, wytwórni płytowej założonej przez jej ojca w 1965. Jest również dyrektorem Marley and Company, firmy zarządzającej prawami do wizerunku i muzyki Marleya, stojącej na szczycie konglomeratu „The House of Marley”. Przez całe życie zajmuje się filantropią, obecnie nadzoruje także operacje Fundacji Boba Marleya.