14 marca 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Bolt w piłkarskiej reprezentacji Jamajki?


Usain Bolt od długiego czasu mówi, że chciałby zostać piłkarzem. Teraz marzenie najszybszego człowieka świata może się spełnić. Wszystko za sprawą selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Jamajki, który zamierza powołać Bolta na mecze eliminacji mistrzostw świata 2018.

bolt player

Rekordzista świata na 100 i 200 m nie ukrywa swojego zainteresowania piłką nożną i nie stroni od spotkań z piłkarzami. Jego ulubionym zespołem jest Manchester United, z którego zawodnikami spotkał się po igrzyskach w Londynie. Wówczas po raz pierwszy dowiedzieliśmy się, że Bolt chętnie wziąłby udział w prawdziwym meczu piłkarskim w koszulce Czerwonych Diabłów.

Dziś wiemy, że do meczu Manchesteru z udziałem Bolta nie doszło. Wydaje się jednak, że bramy do piłkarskiego świata nie są dla Jamajczyka zamknięte. Ten może bowiem liczyć na występ w piłkarskiej reprezentacji Jamajki.

Wilfried Schaefer, trener reprezentacji chciałby powołać sześciokrotnego mistrza olimpijskiego na mecze eliminacji mistrzostw świata 2018: – Chcę go w drużynie narodowej. Może po igrzyskach w Brazylii w 2016 roku zobaczymy go w naszym zespole.

Sam Bolt za pośrednictwem jednego z serwisów społecznościowych poinformował, że wszystko jest możliwe, co oznacza, że sprinter z pewnością rozważy ewentualne powołanie do reprezentacji.

Źródło: PAP, The Gleane

Możliwość komentowania została wyłączona.