Biegi Skrzyczne
7 lipca 2022 Redakcja Bieganie.pl Sport

Biegowy wrzesień na szczyt Skrzycznego i u stóp Tatr


Dystans blisko 5 km w biegu alpejskim „Skrzyczne – Wyzwanie 1257” w Szczyrku (sobota 3 września) oraz pętle wynoszące łącznie 10 km w ramach biegu płaskiego z elementami przełajowymi „Dycha Pod Krokwią” w Zakopanem (piątek 30 września) będą mieli do pokonania zwolennicy biegowych wrażeń, którzy zdecydują się na start we wspomnianych zawodach.

Z inicjatywy Stowarzyszenia Promocji Sportu, Rekreacji i Aktywności Fizycznej „Flow” odbędą się nadchodzącej jesieni atrakcyjne imprezy biegowe, dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wymagającym zmaganiom przewidzianym w górskich okolicznościach Szczyrku i Zakopanego przyświecają założenia popularyzacji biegów, promocji walorów krajobrazowych regionów, propagowania infrastruktury sprzyjającej uprawianiu sportu oraz popularyzacja zdrowego i aktywnego stylu życia.

skrzyczne bieg

Na sobotę 3 września 2022 r. wyznaczony został bieg „Skrzyczne – Wyzwanie 1257”. Jego trasa poprowadzi z okolic dolnej stacji kolei linowej na Skrzyczne, należącej do Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku, przez niebieski szlak turystyczny i Halę Jaworzyna, aż po metę przy górnej stacji kolei. To łącznie blisko 5-kilometrowy dystans, o tyle wymagający, że z przewyższeniem wynoszącym 727 metrów i osiąganym po dostaniu się na szczyt Skrzycznego. Bieg o charakterze alpejskim nawiązuje w swoim kształcie do organizowanych tu już zawodów w 2015 roku, gdy uczestnicy zaproszeni zostali do iście ekstremalnej formuły rywalizacji na Skrzyczne wzdłuż kolei linowej.

Ciekawie z perspektywy biegaczy zapowiada się również druga edycja imprezy „Dycha Pod Krokwią”, zaplanowana w kalendarzu na piątek 30 września 2022 r. To z kolei bieg płaski z elementami przełajowymi, którego znacząca większość trasy długości 10 km prowadzi odcinkami asfaltowymi. Dla uczestników przygotowane zostaną w godzinach wieczornych oświetlone pętle, pokonywane nowoczesnymi trasami Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem, ze startem i metą w malowniczej okolicy kompleksu skoczni narciarskich Średnia Krokiew. Właśnie w takiej nietypowej formule bieg sprawdził się przed rokiem, gdy wydarzenie inaugurowano przy licznej frekwencji, a swoją obecnością zaszczycili je Joanna Jóźwik i Dawid Tomala.

Oba wrześniowe biegi łączy to, że klasyfikacje będą w kategorii open kobiet i mężczyzn oraz w poszczególnych grupach wiekowych. Wszyscy uczestnicy otrzymają okolicznościowe medale, a także atrakcyjne i obficie wyposażone pakiety startowe. Nie zabraknie pucharów oraz upominków rzeczowych dla najlepszych oraz nagród-niespodzianek w ramach szczęśliwych numerów startowych. Wpisowe do udziału w każdej z imprez wynosi 50 złotych.

Wszelkie szczegóły dostępne są w Regulaminach, na stronie internetowej Organizatora oraz pod linkami, gdzie ruszyły właśnie zapisy:

SKRZYCZNE – WYZWANIE 1257 (3.09.2022 r., Szczyrk) – https://bgtimesport.pl/zawody/info/id/599

DYCHA POD KROKWIĄ (30.09.2022 r., Zakopane) – https://bgtimesport.pl/zawody/info/id/595

Możliwość komentowania została wyłączona.