kszczot
17 września 2023 Redakcja Bieganie.pl Sport

Biegowe 360 stopni – konferencja dla biegaczy


„Biegowe 360 stopni – konferencja Zakopane 2023” to propozycja dla wszystkich, którzy kochają bieganie, chcą zgłębiać wiedzę na ten temat i być częścią biegowego środowiska. Konferencja, w której udział wezmą m.in. znakomici polscy lekkoatleci, w tym medaliści mistrzostw świata i Europy, odbędzie się 21 i 22 października w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem. Ruszyły już zapisy do udziału w tym wydarzeniu, któremu towarzyszyć będzie kolejna odsłona biegu „Dycha Pod Krokwią”. To będzie wielkie święto miłośników biegania!

Gwiazdami konferencji będą znakomici polscy biegacze – Joanna Jóźwik i Adam Kszczot, trener polskich biegaczek na dystansie 400 metrów Aleksander Matusiński i trener polskich maratończyków Jacek Kostrzeba. Konferencję poprowadzi były medalista mistrzostw świata Marek Plawgo, a to nie koniec znanych postaci, bo do Zakopanego przyjadą też m.in. rekordzista Polski w maratonie Henryk Szost, specjalista w biegach górskich i organizator jednego z największych festiwali biegowych Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich Piotr Herzog. Gośćmi konferencji będą także eksperci portalu bieganie.pl – Artur Kozłowski i Mikołaj Raczyński.

Trening czyni mistrza

Program konferencji będzie zawierał wiele ciekawych, a jednocześnie praktycznych prelekcji. Trener Jacek Kostrzeba, który na koncie ma prowadzenia między innymi rekordzisty Polski w półmaratonie Krystiana Zalewskiego odpowie na pytanie jak budować formę docelową i jak periodyzować trening w ciągu sezonu, aby cieszyć się z rekordów życiowych. Będzie to niesamowita podróż po kulisach treningu i skutecznych metod treningowych.

Trener Aleksander Matusiński, który na koncie ma wiele międzynarodowych sukcesów jako selekcjoner sztafety 4 x 400 metrów, odkryje przed uczestnikami sekrety szybkiego biegania oraz jego sposobów na trening szybkości w treningu biegowym.

Adam Kszczot, jako specjalista od siły biegowej opowie, jak wykorzystywał ten środek treningowy, zdobywając medale Mistrzostwa Świata. Będziecie mogli dowiedzieć się również, jak ogromnym narzędziem w treningu biegacza jest siła biegowa i jak ją stosować, żeby wciąż cieszyć się biegowym progresem.

O najpopularniejszych szkołach treningowych dla biegaczy długodystansowych, w tym szkole Danielsa czy szkole Hansonów, opowie jeden z najbardziej merytorycznych trenerów biegania, a jednocześnie redaktor bieganie.pl Mikołaj Raczyński. Będziecie mogli się również dowiedzieć z ust Henryka Szosta – rekordzisty Polski w maratonie – jaka jest różnica między polską szkołą treningową a treningiem stosowanym przez trenerów w innych krajach.

Bieganie sposobem na życie

W programie konferencji są nie tylko ciekawe wykłady byłych zawodników i trenerów, ale także spotkania ze specjalistami w dziedzinie social mediów, w tym warsztaty z prowadzenia konta TikTok przez aktywnego sportowca. Będzie też warsztat praktyczny z mistrzynią świata młodzieżowców w biegach narciarskich Izabelą Marcisz. Każdego dnia w planach są poranki biegowe z gwiazdami sportu – w sobotę z Joanną Jóźwik i Markiem Plawgo, a w niedzielę z Adamem Kszczotem.

– „Bieganie w Polsce już od dawna jest bardzo popularną formą rekreacji, ale i tak każdego roku biegaczy i imprez biegowych jest coraz więcej. Bardzo się z tego cieszę, bo uważam, że bieganie nie tylko znakomicie wpływa na zdrowie fizyczne, ale również psychiczne. Odczucia po intensywnym treningu są fantastyczne i doskonale wpływają na naszą pozostałą aktywność na co dzień” – mówi Joanna Jóźwik.

Konferencja poruszy też bardzo ważne tematy dla biegaczy po czterdziestym roku życia. Będą również tak przydatne tematy jak technika biegu, który otworzy przed uczestnikami konferencji fizjoterapeutka dr Urszula Biernat, która w teorii i praktyce analizować będzie technikę biegu dla wskazania prawidłowych wzorców ruchu. Dr Mateusz Janik, specjalista ortopedii, wskaże skuteczne metody regeneracji i profilaktyki zdrowotnej.

– „Odbiorcą konferencji ma być całe środowisko biegowe, czyli osoby amatorsko uprawiające różne formy biegu, choćby biegi górskie, biegi przełajowe, na bieżni, ale także zawodnicy startujących w profesjonalnych imprezach. Zależy nam, by skupić się nie tylko na popularyzacji biegów i zdrowego, aktywnego trybu życia, ale również poszerzaniu wiedzy społecznej o możliwościach uprawiania biegania w sposób bezpieczny. Nie kryjemy się z tym, że chcielibyśmy również integracji środowiska skupionego wokół aktywności biegowych” – twierdzi Artur Kozłowski – redaktor naczelny bieganie.pl.

Biegiem przez Zakopane

Imprezą towarzyszącą konferencji będzie bieg na 10 kilometrów, który pod nazwą „Dycha Pod Krokwią” odbędzie się w sobotę późnym wieczorem. Głównym partnerem wydarzenia dofinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki jest portal bieganie.pl – największy portal dla biegaczy w Polsce, a partnerami Polski Związek Lekkiej Atletyki, Akademicki Związek Sportowy, Kujawy i Pomorze, Polanik, Domtel-Sport, MCC Medale oraz Centralny Ośrodek Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem. Wszyscy uczestnicy konferencji otrzymają specjalne certyfikaty, a także prospekty szkoleniowe oraz gadżety biegowe. Przede wszystkim będzie to jednak okazja, aby w gronie innych miłośników biegowych aktywności spotkać się i poszerzyć swoją wiedzę.

Jeśli chciałabyś/chciałbyś wiedzieć więcej o bieganiu lub po prostu spędzić aktywnie czas w wyjątkowo eksperckim towarzystwie to nie możesz „przebiec” obojętnie obok konferencji „Biegowe 360 stopni” – szczegóły na www.biegowe360.pl.

Zapisy do udziału w wydarzeniu „Biegowe 360 stopni – konferencja Zakopane 2023” przyjmowane są pod adresem mailowym run@aktywnypolak.pl, a wszystkie szczegóły dotyczące atrakcyjnych pakietów i szczegółowego programu konferencji dostępne są na stronie internetowej www.biegowe360.pl.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments