3 października 2012 Redakcja Bieganie.pl Sport

Biegowa rywalizacja nabiera niespotykanego tempa – Biegnij Warszawo!


Trwa biegowa rywalizacja po obu brzegach Wisły – finał już za 5 dni na Biegnij Warszawo!
Niski stan wody w królowej polskich rzek sprawił, że jest ona nad wyraz spokojna. Jednak biegowa rywalizacja po obu jej stołecznych brzegach nabiera niespotykanego tempa! Mieszkańcy Warszawy wzięli sobie do serca pojedynek Lewa vs Prawa i dokładają wszelkich starań, aby ich strona osiągnęła jak najlepszy wynik. Aktualnie lewobrzeżni biegacze są na prowadzeniu z wynikiem 9 853  km, zaś reprezentanci prawego brzegu uzyskali 8 853 km – niemniej pojedynek wciąż trwa…

Biegnij Warszawo Lewa vs Prawa

Biegnij Warszawo już na stałe wpisało się w kalendarz imprez sportowych stolicy. W tegorocznej edycji weźmie udział aż 12 000 biegaczy, a wszystkie pakiety startowe zostały rozdysponowane na trzy tygodnie przed startem imprezy!

Dzięki przygotowanej przez Nike aplikacji internetowej, która dostępna jest na biegnijwarszawo.plFacebooku, biegacze z całej Warszawy mają możliwość dzielenia się swoimi trasami, umieszczania ich na interaktywnej mapie stolicy oraz dodawania do nich zdjęć. Obecnie warszawiacy zaprezentowali w sumie 371 tras, a liczba ta wciąż rośnie! Każdą z zamieszczonych pętli internauci mogą oceniać, tworząc tym samym ranking najatrakcyjniejszych tras biegowych miasta. Najpopularniejsza trasa Lewej strony prowadzi przez Łazienki Królewskie i zawiera zdjęcia większości atrakcji parku, Prawa najchętniej głosuje na trasę „Nad Balatonem” wiodącą przez zrewitalizowany niedawno Park na Gocławiu. 

tarcza lewa vs prawa 2a

Pojedynek dwóch brzegów

Aby przygotowania do Biegnij Warszawo uczynić jeszcze bardziej atrakcyjnymi, na Facebooku utworzono wydarzenia Biegam dla Lewej oraz Biegam dla Prawej. Do pojedynku przystąpiło ponad 554 osoby z lewej strony oraz 367 z prawej, a łączna liczba przebiegniętych kilometrów to 18 706! Aktualnie w starciu tym prowadzą reprezentanci lewego brzegu z przewagą o równe 1 000 km. Mimo to, średni dystans prawobrzeżnych biegaczy jest o ponad 6 km dłuższy od rywali zza Wisły!  Emocje rosną z każdą chwilą, a ostateczny wynik rywalizacji poznamy już 7 października.