26 lipca 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

Biegiem przez Świat


Serdecznie zapraszamy do wsparcia akcji Biegiem przez Świat

Ekipa „Biegiem przez świat” to Karol Dzieciątko i Michał Spychała – dwóch studentów z różnych stron Polski, których połączyła pasja i chęć pomocy innym. 1 sierpnia startują w Janowie Podlaskim i przez 25 dni planują przebiec około 850 km ze wschodu na zachód Polski, m.in.  przez Warszawę, Poznań, Wrocław z metą w Zgorzelcu.

D450

Celami kampanii są: promocja sportu, a przede wszystkim biegania w Polsce, a także zebranie środków na leczenie i rehabilitację Dominika Wołosza, podopiecznego Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Chłopiec cierpi na niedowład spastyczny czterokończynowy oraz opóźnienie rozwoju, prawie całe dnie spędza w pozycji leżącej. Jego rehabilitacja wiąże się z ogromnymi nakładami finansowymi.

Młodzi biegacze do startu przygotowywali się od roku, trenując codziennie przebiegli już setki kilometrów i „zdarli” kilka par butów. Czasami przychodziły momenty zniechęcenia, zwątpienia, ale wtedy  jak mówią, za wzór stawiali sobie Dominika i jego rodziców.

Niewątpliwie bieg ten będzie dla nich ogromną przygodą, większość czasu spędzą poświęcając się swojej pasji, a przy tym pomagając innym. Nie można wyobrazić sobie lepszego połączenia. Ich celem jest zebranie co najmniej 10.000 zł na rzecz Dominika.

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”  objęła akcję patronatem. Patronat medialny sprawuje portal bieganie.pl

Pomóc może każdy – wpłacając pieniądze oraz przekazując informację o akcji znajomym –by stworzyć ogromną sieć wsparcia, przez to każdy pokonany przez biegaczy kilometr jeszcze bardziej zyskuje na znaczeniu.

Serdecznie zapraszamy do wsparcia tej inicjatywy oraz kibicowania Karolowi i Michałowi na trasie biegu!

Więcej informacji uzyskają Państwo na stronie www.biegiemprzezswiat.pl oraz www.domore.pl/biegiem.

Fundacja logo

Redakcja Bieganie.pl