17 czerwca 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Biegiem Przez Świat po raz kolejny rusza na polskie drogi


Biegiem Przez Świat po raz kolejny rusza na polskie drogi. Przebiegliśmy już Polskę wzdłuż i wszerz, zbierając na leczenie naszych bohaterów – ok. 20 000 złotych. W tym roku chcemy przebiec 2200 km dookoła kraju od 1 do 31 sierpnia, co będzie najdłuższym biegiem w historii Polski!

dookola polski 01

Co nowego podczas tej akcji? 

Przede wszystkim bohaterki – chłopaki biegną dla Kasi i Oli, które potrzebują 160 tysięcy złotych na operację w Chinach. Po drugie dystans – 2200 km w 31 dni, średnio 70 km dziennie. Po trzecie zmiany personalne, do ekipy dołączył Bonawentura Zachoszcz – do tej pory głównie filmujący, rzadziej biegający. Cóż, jako dżentelmeni nie odmawiamy kobietom, więc rzuciliśmy się w wir przygotowań, by dziewczyny na tę operację wysłać.
dookola polski 02

Czy to może się udać?

Będzie szalenie trudno, 70 km codziennie przez miesiąc. Niewielu ludzi porywało się na podobne wyczyny. Legenda – Serge Girard – on kilkukrotnie przebiegał jeszcze dłuższe dystanse. Z Polskich biegaczy chyba tylko Piotr Kuryło i Andrzej Urbaniak. Chłopaki mają niewiele ponad 20 lat, gdyby dobiegli do mety byłby to duży wyczyn.

Jak wesprzeć?

Nowa jest również formuła zbierania pieniędzy. Powstał pomysł „2200 km do odlotu”. Idea zakłada że każdy kto chce docenić wysiłek biegaczy może wykupić 1 km biegu za 75 zł. Natomiast na portalu Polak Potrafi http://polakpotrafi.pl/projekt/biegiem-przez-swiat-2200km można pomóc zorganizować chłopakom kasę na sam bieg (jedzenie, paliwo itd.).
dookola_polski_03.jpg

Dołącz do nich

1 km lub cały etap, przebiegnij tyle ile możesz, każdego dnia chłopaki będą czekali na biegaczy którzy pomogą im w tym morderczym wyzwaniu. Więcej informacji na stronie www.biegiemprzezswiat.pl.

Możliwość komentowania została wyłączona.