4 kwietnia 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

BiegamBoLubię – co tydzień w sobotę. Zobaczcie film.


biegambo 204 1


BiegamBoLubię – ruszyło wiosną pełną parą. Na szesnastu stadionach w Polsce miłośnicy biegania, początkujący biegacze i ci już zaawansowani spotykają się i pod okiem doświadczonych trenerów ….głównie biegają. 🙂 Zajęcia są dedykowane początkującym ale nasi początkujący bardzo szybko przestają być początkującymi i idą klasę wyżej. 😉

Dlatego wciąż poszukujemy nowych początkujących, szczególnie interesujące są dla nas te przypadki w których ktoś uważa, że się do biegania nie nadaje, że nie jest w stanie przebiec więcej niż 200m.Dajcie nam szanse, przekonać was, że jest inaczej – już na pierwszych zajęciach sami siebie zaskoczycie.
Nasze cotygodniowe spotkania prowadzone są przez doświadczonych trenerów, byłych zawodników, pasjonatów biegania. Są wśród nich choćby takie postaci jak Robert Maćkowiak czy Tomasz Czubak czyli były i obecny rekordzista Polski na 400m, Rafał Wójcik (znakomity biegacz długodystansowy), Jacek Wosiek (trener czołowych polskich zawodników długodystansowych) i wielu innych których pełen skład możecie przeczytać TUTAJ.
trenerzy1

2 kwietnia na stadionach pojawiło się bardzo dużo nowych osób co bardzo nas cieszy. Każde miasto pobiło rekord frekwencji. Oto w skrócie jak zajęcia wyglądały w Krakowie:

 

krakow stability
Ćwiczenia stabilności ogólnej w Krakowie


Krzysiek Janik, Kraków:

” – Krakowski stadion na Groblach z tygodnia na tydzień zapełnia się coraz bardziej nowymi miłośnikami biegania. Dzisiejsze spotkanie zgromadziło około 30 osób o różnym stopniu zaawansowania. Trenerka Gosia uczyła grupę początkującą utrzymywania stałego tempa biegu. W tym celu zastosowała prostą zabawę „bieg za liderem”. Każda osoba miała za zadanie prowadzić grupę przez jedno okrążenie na stadionie w tempie 50 sekund na każde 100 metrów, jeśli biegła za wolno lub za szybko, dostawała informację od trenerki o ile sekund należy skorygować kolejny 100 metrowy odcinek. Grupa bardziej „wybiegana” miała do wyboru dwa zadania. Pierwsze polegało na utrzymywaniu tempa godzinnego wyścigu na odcinkach 8 minutowych, których należało zrobić trzy z dwu minutową przerwą w truchcie lub marszu. Drugie zadanie polegało na przebiegnięciu czterech odcinków 2000m – 1600m – 1200m – 800m z przerwą 2 minuty w marszu, prędkością wyścigu na 8 – 10 km. Zajęcia jak zawsze zakończyliśmy ćwiczeniami uzupełniającymi zaczynając od rozciągania, a kończąc od ćwiczeń core stability, które miały za zadanie wzmocnić mięśnie głębokie grzbietu i brzucha. Zapraszamy na kolejne spotkania każda sobota 9:30.”

We wszystkich miastach, w których toczy się nasza akcja było dużo nowych osób. W Warszawie na stadionie Skry stawiło się ponad 50 uczestników. Podzieleni zostali na dwie grupy: początkującą i zaawansowaną. Grupa początkująca wykonywała różne ćwiczenia ogólnorozwojowe, ćwiczenia w biegu, przebieżki. Dla grupy zaawansowanej głównym zadaniem był dwudziestominutowy ciągły bieg, z zasymulowanego startu jak do wyścigu na 5000m, aby nasi uczestnicy poczuli jak biega się na stadionie w trakcie zawodów.

To co działo się dzisiaj w Warszawie (głównie tam) – możecie zobaczyć na filmie.

A jak zajęcia wyglądają w innych miastach – przeczytacie wkrótce. Poniżej linki do galerii z Krakowa i Białegostoku:

FORUM DYSKUSYJNE

Możliwość komentowania została wyłączona.