19 stycznia 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Biegacze twittują na temat Armstronga


Jak na temat Lance’a Armstronga i jego przyznania się do stosowania dopingu zareagowali biegacze? Postanowiliśmy sprawdzić wpisy niektórych z nich na popularnym twitterze. 

armstrong.jpg

fot. facebook.com/lancearmstrong

Lance Armstrong, amerykański kolarz szosowy, który w ubiegłym roku został wykluczony z zawodów z mocą wsteczną od 1 sierpnia 1998 roku i dożywotnio zdyskwalifikowany przez Amerykańską Agencję Antydopingową przyznał się do winy. Podczas wywiadu z Oprah Winfrey po raz pierwszy szczerze przyznał, że stawiane mu zarzuty były słuszne. W skutek dyskwalifikacji stracił niemal wszystkie tytuły w tym m.in. 7 zwycięstw w Tour de France.

Wiadomość o przyznaniu się do winy przez Armstronga wywołała gorącą dyskusję nie tylko w środowisku kolarzy, ale także w gronie pozostałych sportowców oraz wszystkich kibiców. Poniżej możecie zobaczyć co na ten temat mają do powiedzenia biegacze, którzy swój głos zabrali za pośrednictwem twittera.

Kim Collins: Ludzie mówią, że Lance przeszedł teraz z livestrong do liveweak.
Lashinda Demus: Ludzie stosujący doping NIE są ofiarami!
David Gillick: 13 lat Lance Armstrong był oszustem! Przez lata mówił, że był niewinny! Czy ci ludzie nie mają sumienia?!

Kelly Holmes: Oglądałam wywiad Lanca Armstronga z Oprah. Zakładam, że teraz pójdzie do więzienia za kłamstwo podczas dochodzenia… krwawe oszustwo!
Marek Plawgo: A mnie najbardziej dziwi w jaki sposób LA przechodził przez tak zmasowaną kontrolę. Ilu jeszcze tak dobrze ją oszukuje?

Ben St Lawrence (przed wywiadem): Zainteresowany, żeby zobaczyć co ujawni wywiad. Wiemy już, że jest kłamcą, oszustem – mam nadzieję, że się przyzna i będzie mu wstyd.

Nick Symmonds: Może teraz Lance widząc w słowniku słowo "oszust" będzie widział siebie.

Lukas Verzbicas: Mam nadzieję, że Lance będzie żył, gdy ktoś udowodni, że wygranie 7 tourów jest możliwe bez dopingu.

A jak wy w kilku słowach skomentujecie całe zamieszanie z Armstrongiem? Zapraszamy do dyskusji na naszym koncie na twitterze.

twitter_bieganiepl.png

Możliwość komentowania została wyłączona.