NB 1080v12
 
26 marca 2009 Redakcja Bieganie.pl Sport

Bieg w Zoo


zoo_8.jpg

Bieg Dookoła ZOO – Oj, będzie się działo!

Jazz, reggae oraz muzyka afrykańska będą rozbrzmiewać 18 kwietnia w muszli koncertowej w Parku Praskim. Do tego zespoły bębniarskie i cheerlaeders na trasie biegu. Takiej oprawy zawodów sportowych Warszawa nie widziała od dawna!

Wszystkich biegaczy wraz z rodzinami zapraszamy do Parku Praskiego już od godz. 10:00 rano. O tej godzinie rozpocznie się koncert zespołu Warsaw’s Dixielanders. Na repertuar zespołu składają się standardy jazzu tradycyjnego, a także przeróbki utworów z okresu przedwojennego i powojennego. To będą naprawdę "praskie klimaty"…

O 11:45 na scenie w Parku Praskim pojawi się z kolei zespół Djolof Man. Trio powstało w Warszawie latem 2006 roku. Muzyczny łączą bogatą różnorodność etniczną Senegalu z muzyką soul i reggae. Djolof to historyczna dzielnica Senegalu. Djolof wspierają na koncertach Benjamin Onaszekiewicz na perkusji i Sławek "Dżu Dżu" Wróblewski na basie.

Na tym nie koniec. Biegaczy na trasie będzie wspierał zespół Batucada – żywiołowy zespół perkusyjny grający brazylijskie rytmy karnawałowe – samba batucada oraz samba reggae. Grupę tworzą muzycy o szerokich zainteresowaniach muzycznych, którzy postanowili zbudować potężną brazylijską maszynę perkusyjną, czyli orkiestrę grającą batucadę. Ekspresja tego rytmu nie pozostawia nikogo obojętnym, wciągając w wir tańca i dobrej zabawy. Oprawę wizualną zespołu stanowią kolorowe stroje oraz oryginalne instrumenty brazylijskie takie jak surdo, repinique, chocalcho, cuica i wiele innych.

Ponadto na trasie pojawią się też cheerlaederki z zespołów DOSiR Cheerleaders oraz Iskierki K-12 Junior.

Zapraszamy również na oficjalną stronę imprezy www.biegzoo.pl

Redakcja Bieganie.pl