New Balance 1080v12
 
7 kwietnia 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

Bieg Natury Chojnów


bieg natury


Bieg Natury 2011 jest prospołecznym projektem edukacyjno-sportowym na rzecz dzieci z domów dziecka. Biegamy jednocześnie promując zdrowy tryb życia i edukujemy jak ważny jest las, oraz otaczająca nas natura. Impreza będzie miała miejsce 14 maja bieżącego roku o godzinie 10.00 na terenie obiektu wypoczynkowo-rekreacyjnego Zimne Doły w Żabieńcu, ale zapisywać na bieg można się już dziś.

Trasy biegowe zostały wytyczone najciekawszymi i najładniejszymi szlakami  lasu chojnowskiego. Bieg główny będzie miał miejsce o godzinie 14.45 na dystansie 10 km. Liczba miejsc na ten bieg jest ograniczona. Przewidziane zostały również dystanse dla nieco młodszych uczestników Biegu Natury. Najmłodsze dzieci będą mogły spróbować swoich sił w biegu na 200 m, dzieci ze szkół podstawowych na dystansie 1000 m, a młodzież gimnazjalna na trasie liczącej 3000 m.

Każdy z biegaczy otrzyma w pakiecie startowym zestaw składający się ze specjalnej koszulki, unikatowy medal, numer startowy z chipem do pomiaru czasu, oraz pamiątkowe zdjęcie w formie elektronicznej. Przygotowana została również strefa fun, w której znajdą się stacje z grami i zabawami (takimi jak mölkky, rzut kaloszem, bule, twister, przeciąganie liny, wyścigi w workach i wiele więcej)  oraz strefa edukacyjna (gdzie będzie można wziąć udział między innymi w konkursie „Las moich marzeń”), więc każdy uczestnik znajdzie coś dla siebie.

Organizatorami biegu są Polska Fundacja Sportu i Kultury, PGL Lasy Państwowe i RHFitness. Bieg jest również wspierany przez wolontariuszy z piaseczyńskiego ruchu młodzieżowego Akcja Reakcja. Razem z nami pobiegną dzieci z domów dziecka, oraz znane osoby ze świata sportu, polityki i telewizji.  Zapisy na Bieg Natury trwają do 4 maja. Zachęcamy do udziału, wszystkich którzy nie boją się wyzwań i pomagania innym, bowiem poprzez takie działania pragniemy zmieniać życie dzieci z domów dziecka na lepsze.

Liczymy również na wszelką pomoc przy organizacji biegu (zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem mailowym bieg@sportiukultura.org).  Formularz zgłoszeniowy, program i szczegóły imprezy znajdują się na stronie internetowej www.biegnatury.pl.

bieg natury450