23 sierpnia 2009 Redakcja Bieganie.pl Sport

Bieg na Pilsko A.D. 2009


pilsko_gen.jpg

Zwycięzcy w kategorii generalnej: od lewej: msc 2 Jan Wydra, msc 1 Marcin Świerc, msc 3 Maciej Dawidziuk

sportpolski_tv.gifRozmowa z Magdaleną Białorczyk-Jarzębowską (pierwsze miejsca wśród kobiet) na sportpolski.tv

22. sierpnia
odbyła się 9 już edycja biegu na Pilsko. Na starcie stanęli zawodnicy z Polski, Czech, Słowacji, Ukrainy i Niemiec. Na liście startowej zapisanych było ponad 500 zawodników, lecz sam bieg ukończyło 383 co i tak jest rekordem frekwencji. Bieg na Pilsko to jeden z najtrudniejszych biegów górskich w Polsce. Zawodnicy mieli do pokonania 9km przy przewyższeniu 917m. Meta znajdowała się na szczycie Pilska 1546 m n.p.m.

Od początku biegu utworzyły się dwie 10 osobowe grupki. Jednak pierwsze 3-4 kilometry gdzie było stosunkowo płasko nikt specjalnie nie wyrywał się ze stawki. Na czele pierwszej grupki biegło 3 pretendentów do zwycięstwa Marcin Świerc, Maciej Dawidziuk i Jan Wydra, co potwierdzało przypuszczenia, że to między nimi rozegra się walka o zwycięstwo. Miłym zaskoczeniem byli żywo reagujący kibice, którzy głośno dopingowali zawodników. Wrzawa jaką stworzyli była niesamowita.

Jednak prawdziwe oblicze Pilsko pokazało od 4 kilometra, gdzie podczas bardzo stromego podbiegu odbyła się selekcja biegaczy. W tym miejscu dla większości zaczęło się podchodzenie, dla innych, przygotowanych na tę okoliczność, była to szansa na przesunięcie się w klasyfikacji. Technika pokonywania tych nachyleń była różna choć zazwyczaj można było można wyróżnić biegnących na tzw. niskiej kadencji czyli biegnących drobnymi krokami z wyprostowaną sylwetką oraz tych co podchodzili na długim kroku z podpartymi rękoma na udach – wysoka kadencja. Bieg na Pilsko to typowy „alpejczyk” jednak po drodze były dwa krótkie zbiegi gdzie można było nieco odetchnąć i wyregulować oddech. Przy drugim zbiegu na Hali Miziowej biegaczy zastała gęsta mgła oraz niska temperatura, dla niektórych w tym miejscu skończył się bieg. Z tego miejsca zazwyczaj jest widać metę biegu, od której dzieli zawodników zaledwie1 kilometr. Ostatni kilometr to prawdziwa mordęga. Na tym odcinku zazwyczaj były już spore odległości między zawodnikami co w gęstej mgle utrudniało im orientacje na jakiej pozycji jest ich rywal przed nim jak i za nim. Walka o zwycięstwo rozgrywała się do samego końca. Pierwszy na mecie pojawił się Świerc, a za nim po ostrym finiszu Wydra o sekundę szybszy od zwycięzcy z ubiegłego roku Maćka Dawidziuka.

swierc_540.jpg
Marcin Świerc

Marcin Świerc, świeżo „upieczony” Katorżnik A.D 2009 jak i świeżo upieczony triumfator dzisiejszego Biegu na Pislko.

Bieganie.pl: Byłeś faworytem dzisiejszego biegu, nie zawiodłeś. Czy spodziewałeś się ostrej walki bo najgroźniejszy rywale jednak nie dojechali?

Marcin Świerc: Udało się! Nie wiedziałem, że byłem faworytem (śmiech). A ci co dzisiaj nie było niech żałują: trasa piękna, fajna atmosfera. Ich strata.

Za 2 tygodnie mamy MŚ, na które zostałeś powołany. Czy nie obawiałeś się o to, że” zostawisz” formę na dzisiejszym biegu?

Nie bieg w niczym mi nie kolidował. Nie jestem zawodowcem. Natomiast fajnie było potrenować trochę w górach. Na co dzień mam prace i inne obowiązki. Mieszkam w okolicach Lublińca, okolicach słynnego Katorżnika więc są to raczej płaskie tereny. Każdy taki bieg jak dzisiaj jest dla mnie okazją potrenowania po górach.

Czy możemy pokusić się o typowanie jaki w tym roku osiągnie wynik nasza reprezentacja na MŚ?

Nie, nie chce sie bawić we wróżkę. Zobaczymy po zawodach.

Wolisz anglosasy czy alpejskie biegi górskie?

Takie gdzie wygrywam.(śmiech)

Jak w takim razie na tych płaskich terenach, na których mieszkasz realizujesz trening, który pozwala Ci na wygrywanie biegów górskich?

Wszystko zaczyna się w głowie. Trzeba mieć dużo samozaparcia. Nie mam specjalnego treningu. Biegam do przodu (śmiech) No i może trochę predyspozycji. Na ostatnich badaniu wydolnościowym pod kątem Vo2 max wyszło, że jako takie predyspozycje mam. 85 ml/kg/min.

pilsko_p_540.jpg

Magdalena Białorczyk-Jarzębowska – zwyciężczyni biegu


Biegałaś kiedyś jako juniorka razem z Aniela Nikiel olimpijką w maratonie. To było ponad 20 lat temu. Co skłoniło Cię do powrotu na biegowe trasy?

Codzienność. Może stres w pracy. Organizm domagał się wysiłku fizycznego. Ja chciałam wrócić do formy. Biegałam początkowo trzy treningi w tygodniu, a na dzień dzisiejszy biegam sześć treningów tj. ok. 100 km na tydzień. W treningu pomaga mi mój trener sprzed lat – Stefan Ruśniok.

Dlaczego właśnie biegasz w górach skoro niegdyś biegałaś tylko na bieżni?

Hmm… W górach jestem wiele mocniejsza niż na płaskich ulicznych dystansach. Jednak moją docelową imprezą, pod którą się przygotowuję to Maraton Poznański, na którym chciałabym pobiec poniżej 3 godzin. W tym roku ukończyłam maraton w Krakowie 3’15’’ bez specjalnego przygotowania.

dawidziuk_540.jpg
Maciej Dawidziuk – ubiegłoroczny zwycięzca Biegu na Pilsko.

Właśnie wróciłeś z Olimpiady Służb Mundurowych z Kanadyjskiego Vancouver, gdzie do kolekcji medali dostawiłeś kolejny.

Tak, najcenniejszy medal złoty zdobyłem w biegu górskim, a w chodzie na 5000m przywiązałem brąz. Na górze Grosground Mount rywalizowało ponad 400 osób a rekord trasy
należy do Jonathana Wyatta – ponad 26 minut, ja pobiegłem 31’31’’.


Czy odczuwałeś dziś jakieś zmęczenie podróżą i zmianą czasu?

Na samym biegu nie chodź w końcówce brakło sił na finisz to też do
drugiego zawodnika zabrakło mi 1 sekundy. Ogólnie czuje się jeszcze nieswojo bo sama podróż trwała ponad 12 godzin a różnica czasu to jest 8
godzin także w nocy nie mogę spać.


Powoli można zaliczać Cię do czołówki biegaczy w Polsce. Czy myślisz
realnie o powołaniu Twojej osoby do kadry Polski na przyszłoroczne MŚ?

Tak, obiecuje już teraz sobie, że na przyszły sezon główną moją impreza
na którą się przygotowuje będą właśnie MP w biegu górskim. Wydaję się
mi że bez szczególnych przygotowań jakie miałem wcześniej gdy te moje
nie tak małe sukcesy osiągałem, mam szanse aby rywalizować o miejsce w
reprezentacji kraju. Również mój trener – Marek Leśnicki uważam że mam
predyspozycje do bieganie po górach.


Gdzie na co dzień trenujesz?

Mieszkam w małej miejscowości w okolicach Złotoryi gdzie mam do
dyspozycji wygasły wulkan nazywa się Ostrzyca ma 501 m.n.p.m tam właśnie
wbiegam w seriach 4 razy.

brzeski_540.jpg
Tomasz Brzeski (vice mistrz Polski w Skialpinizmie w sezonie 2008, zdobywca PP)
Specjalizujesz się w zimowej dyscyplinie sportu jaką jest skialpinizm. Czy starty w tego typu imprezach traktujesz jako przygotowanie do swojej „koronnej” dyscypliny którą uprawiasz?

Tak lato traktuje jako przygotowanie poprzez udział w imprezach biegowych przede wszystkim biegach górskich, gdzie świetnie wypracowuje się siłę nóg. Przewyższenia i charakter tras jakie tu występują są podobne jak w zimowych imprezach skialpinistycznych. Zresztą na Pilsku również mamy swoje zawody.

Czym się charakteryzuje trening stricte skialpinistyczny?

Jest bardzo podobny do treningu jaki wykonuje biegacz narciarski klasyczny zmieszany z treningiem narciarza zjazdowego. Po prostu jest to połączenie tych dwóch dyscyplin. Oprócz tego wchodzi tutaj jeszcze technika czyli latem przechodzimy na nartorolki, aby już przyzwyczajać mięśnie do specyficznych ruchów posuwistych jakie następują przy odbijaniu się kijkami. Już od września „szukamy” śniegu wyjeżdżając we Włoskie Alpy i Szwajcarskie.

Czy czas jaki osiągnąłeś w dzisiejszym biegu – 54:15 byłbyś w stanie poprawić startując w zimie z kijkami i nartami ?

No na pewno, w tym zimowym sezonie w lepszej formie i mógłbym pokonać ten dystans w lepszym czasie.

salomon_540.jpg
Z lewej – Marek Maciaszczyk – Marketing Manager marki Salomon sponsora Biegu na Pilsko

Dlaczego przez ostatnie lata dopiero Salomon jest zauważalny na biegach górskich

To wynika ze strategi marki, która ostatnio skupiła się na rozwijającym rynku obuwia przeznaczonego do biegów górskich i Adventure Racing. Jesteśmy marką mocno kojarzoną z górami więc bieganie po górach pasuje do Salomona. I wydaje się mi, że tym co robimy mamy szanse stać się liderem.

Jednak odnoszę wrażenie że nr 1, jest dla was turystyka górska i AR. Czy koniunktura wymusza na Was szukanie nowych rynków?

Generalnie widzimy, że coraz więcej ludzi na całym świecie interesuje się bieganiem po górach. Statystyki pokazują, że bieganie po asfalcie i biegania po górach mają podobną dynamikę wzrostu. W Polsce jest podobnie. Sprzętu do biegania po górach na naszym rynku nie jest na tyle dużo, żeby Salomon nie mógł jeszcze zostać liderem. Tym bardziej że jako marka, która „wychowała” się w górach jesteśmy przygotowani na to, żeby zrobić dobry produkt dla biegacza górskiego.

Czy na nasze warunki w których odbywają się zawody w biegach górskich szykujecie jakiś specjalny produkt?

Ja myślę że marka Salomon jeszcze nie raz zaskoczy wszystkich biegaczy swoimi nowymi produktami, cały czas trwa ciągłe ulepszanie technologii butów biegowych i nie tylko do tych długich biegów ale również tych krótszych.

bieganiepl_pilsko.jpg
Rozmowa z użytkownikami forum Bieganie.pl. Zdjęcie na Hali Miziowej: od lewej: Bartess, Bleez, Adam Klein, Jacuś, Grozza, na dole Jarek Gniewek.

Jak oceniacie poziom organizacyjny biegu?

Uczucia mamy mieszane. Nie było obiecanego zjazdu kolejką ze szczytu, trochę denerwujące było przesunięcie startu o 15 minut bo wszyscy byliśmy rozgrzani i musieliśmy truchtać w miejscu. Najgorsza była „kilometrowa” kolejka, w której po biegu, na dworze gdzie było jednak dosyć chłodno czekaliśmy 50 minut na zupę. Rozumiemy, że było dużo głodnych biegaczy, ale wystarczyło lepiej zorganizować wydawanie posiłków.

Michał z Bielska – Białej dodaje: impreza bardzo fajna, ma swój klimat i dlatego tu często startuję. Ale sam dyrektor biegu wydaję się być osobą nieprzyjemną – pytaliśmy się go o coś, odpowiedział bardzo arogancko.

kolejka_540.jpg
Kolejka do posiłku wspomniana przez Bartessa
Andrzej Puchacz (Vice-Przewodniczący Komisji Biegów Górskich, Ulicznych oraz Chodu Sportowego)

Patrząc z roli obserwatora, kibica jak Pan ocenia poziom dzisiejszej imprezy?

Na
pewno frekwencja jest powalająca bo taka ilość uczestników nawet na
zachodzie jest rzadkością z wyjątkiem niektórych biegów np. Grossglockner
czy Jungfrau Marathon. Standardowo lista zawodników zamyka się na
poziomie 200-250.

No tak, ale jeśli chodzi o sam poziom organizacyjny, poziom techniczny…

Mnie jest to trudno ocenić lepiej zapytaj samych zawodników, bo to on jest w centrum całej logistyki…

Pytam
bo wiadomo, że Korbielów kandyduje do organizacji Mistrzostw Świata
Weteranów więc sama impreza może być sprawdzianem ewentualnej imprezy
która będzie cieszyła się wielkim zainteresowaniem i na którą będzie
patrzył świat.

Oczywiście infrastruktura nie jest
najmocniejszą stroną, ale trzeba pamiętać, że oprócz klubu Diament
Jastrzębie do organizowania MŚ przyczynia się w dużej mierze Starostwo
Powiatowe w Żywcu.

To co jest mocną stroną Biegu na Pilsko jako potencjalnych MŚ w biegach górskich?

Przede wszystkim trasa. Wydaję się też atmosfera jaka można tu stworzyć.

Jakie są więc szanse na te MŚ?

Bardzo
duże. Właściwie musiałby ktoś zaproponować zorganizowanie w jednym
miejscu i czasie MŚ juniorów, seniorów i weteranów aby mogły zagrozić
polskiej kandydaturze.

Nie drążąc już tematu MŚ od zawsze
mnie nurtowało, że w ostatnich latach nasz zawodnik chcąc reprezentować
kraj na „alpejskich” MŚ musiał udać się do Czech.

Eliminacje
odbywają się tam, ponieważ w pierwszej połowie roku w Polsce nie ma takiego typu biegu. Bieg Magurki ma niestety zbyt niski stopień trudności trasy.

Dobrze,
gdy już zawodnik pofatyguję się pojechać na te eliminacje i uda się mu
„załapać” do reprezentacji w kraju czekają na niego jeszcze kłopoty
finansowe tj. wyjazd na te mistrzostwa o obozie nie wspominając.

W
tym roku po zmianie władz w PZLA dostałem deklarację że nowy zarząd w
tym roku wystąpi o finansowanie biegów górskich z Ministerstwa Sportu i
Turystuki więc jest nadzieja na duże zmiany jeśli chodzi o finanse w
biegach górskich.

biegnapilsko_galeria.jpg


Poniżej – wyniki biegu:

Lokata
gen.
Nr start. Nazwisko i imię Klub/szkoła Kraj Rok ur. Lokata w kat.
Wiekowej
Czas
1 512 Świerc Marcin WKB META MONTRIALTEAM
Lubliniec
POL 1985 1 00:50:00
2 471 Wydra Jan MOK Mszana Dolna POL 1975 2 00:51:16
3 64 Dawidziuk Maciej Straz Pozarna
Zlotoryja
POL 1979 3 00:51:19
4 203 Koń Piotr GLKS FAŁKÓW POL 1978 4 00:51:52
5 67 Drozd Dominik K.U. AZS UJ
Kraków
POL 1985 5 00:52:13
6 22 STACH KRYSTIAN AZS AWF Katowice POL 1985 6 00:52:34
7 448 Vrana Vladislav TJ Slovan
Skalité
SVK 1966 1 00:53:05
8 487 BRZESKI TOMASZ WISEGRAD MARATON
RYTRO
POL 1972 1 00:54:13
9 98 Gawroński Artur Kamienna Góra POL 1964 1 00:54:38
10 177 Klisz Tomasz Bielsko-Biala POL 1981 7 00:54:56
11 445 Uciechowski Piotr LZS Tarchalanka Tarchały W. POL 1963 2 00:55:21
12 465 Więckowski Wojciech TKKF Płock POL 1961 3 00:55:31
13 262 Magiera Janusz Forma Wodzisław
Śląski
POL 1963 4 00:55:37
14 443 GNIEWEK JAROSŁAW BIEGANIE.PL POL 1981 8 00:55:52
15 489 Zatopek Jirir X-AIR Ostrava POL 1960 5 00:55:59
16 230 CHORĄŻY ŁUCJAN SKAWIŃSKI POL 1980 9 00:56:11
17 649 GLAJCAR JAKUB WISŁA POL 1984 10 00:56:20
18 74 GOLEC BARTŁOMIEJ BLKS-ŻYWIEC POL 1979 11 00:56:34
19 345 Prokop Jarosław KRS TKKF Jastrząb
Ruda Śląska
POL 1971 2 00:56:54
20 216 Krzemień Rafał BIEGSPORT POL 1970 3 00:57:00
21 418 Szczepaniuk Marek 6BDSz/Kraków POL 1970 4 00:57:07
22 326 Piontek Krzysztof Chemia-Hurt
Rybnik
POL 1974 5 00:57:09
23 143 Janicki Arkadiusz PSP-OPOLE POL 1981 12 00:57:16
24 234 Kłaczyński Mateusz Boguszów-Gorce POL 1988 13 00:57:24
25 72 SZWED ALEKSANDER ŻYWIEC POL 1980 14 00:57:31
26 92 SZNAPKA RAFAŁ CISOWNICA POL 1966 2 00:57:47
27 20 MARSZAŁEK PIOTR KT ŻYWIEC POL 1992 1 00:58:09
28 194 Koszewski Michał Boguszów-Gorce POL 1986 15 00:58:15
29 447 Velička Aleš X-AIR Ostrava POL 1973 6 00:58:19
30 149 Jasek Tadeusz Eko – Instal
Żywiec
POL 1951 1 00:58:24
31 105 Gombarczyk Mateusz Kraków POL 1985 16 00:58:32
32 138 Jagieła Adam KRS TKKF
Jastrząb Ruda Śląska
POL 1973 7 00:58:36
33 354 Pytel Janusz Sosnowiec POL 1958 1 00:58:56
34 145 Jarco Dominik Pietrzykowice POL 1993 2 00:59:01
35 78 Dziergas Mirosław Starostwo Żywiec POL 1960 6 00:59:23
36 429 Szymura Grzegorz Leszczyny POL 1971 8 00:59:38
37 266 Malinowski Przemysław UKS Diament
Jedynka Wodzisław Śląski
POL 1991 3 00:59:39
38 351 Puchała Michał DVM Team Zabrze POL 1982 17 01:00:02
39 45 Celiński Robert Byledobiec Anin
Warszawa
POL 1979 18 01:00:15
40 279 Maślanka Tomasz Bytom POL 1972 9 01:00:17
41 433 Targosz Mateusz KM PSP Kraków POL 1985 19 01:00:21
42 37 Burdka Piotr PSP Brzeziny POL 1976 20 01:00:26
43 187 Konsik Mateusz KRS TKKF MORS
Jastrzębie Zdrój
POL 1992 4 01:00:34
44 356 Półtorak Sylwester Myślenice POL 1975 21 01:00:35
45 231 Kurek Artur Żyrardów – Speleo
Salomon
POL 1979 22 01:00:42
46 57 Cielniaszek Marek Asocjacja Dzień
Świra Będzin
POL 1978 23 01:00:49
47 515 Škapa Marek X-AIR Ostrava POL 1971 10 01:00:52
48 513 Świątkowski Bartosz WAT Warszawa POL 1989 24 01:00:53
49 9 SZNAPKA EUGENIUSZ KB TP ŚWIETOCHŁOWICE POL 1955 2 01:01:15
50 460 Wiewióra Zbigniew KP PSP ŻYWIEC /
Świnna
POL 1982 25 01:01:15
51 19 Białorczyk-Jarzębowska
Magdalena
Wilkowice POL 1972 1 01:01:43
52 476 Wyszkoń Franciszek f POL 1981 26 01:01:52
53 386 Siwczyk Andrzej Chemia-Hurt
Rybnik
POL 1957 3 01:01:57
54 294 Mstowski Kamil KM PSP Siemianowice Śląskie POL 1987 27 01:02:25
55 3 Agiejczyk Wojciech Kraków POL 1985 28 01:02:26
56 86 Fijałkowski Zbigniew KRS TKKF
Jastrząb Ruda Śląska
POL 1962 7 01:02:42
57 481 Wójcik Wiesław SZWLA STARGARD
SZCZ
POL 1959 4 01:02:59
58 156 Jędryka Aleksander Nowy Targ POL 1965 3 01:03:05
59 516 Żebrowski Piotr Wejherowo POL 1964 8 01:03:16
60 34 WIŚNIEWSKA DOMINIKA SKB KRAŚNIK POL 1986 1 01:03:24
61 71 BĄBSKI SZYMON WYMIATACZE UJSOŁY POL 1979 29 01:03:25
62 192 Kos Tomasz Tychy POL 1979 30 01:03:29
63 150 Jastrzębski Krzysztof KP PSP Nowy Dw.Mazowiecki POL 1968 4 01:03:34
64 175 Kilarski Marek KS Kandahar Bielsko
Biała
POL 1975 31 01:03:36
65 179 Kocoń Paweł KM PSP Szczecin POL 1980 32 01:03:38
66 492 Ziółkowski Leszek Knurów POL 1985 33 01:03:40
67 30 ULFIK RAFAŁ UKS 14 ZABRZE POL 1987 34 01:03:46
68 107 Gorzołka Stanisław Ustroń POL 1972 11 01:03:55
69 130 Hlušek Peter TJ Slovan
Skalité
SVK 1984 35 01:04:04
70 97 Gaweł Bogdan Oświęcim-Zaborze POL 1956 5 01:04:11
71 382 Sikora Stefan Beskidek Bielsko
Biala
POL 1949 1 01:04:25
72 483 Zacharias Tomasz KW Kraków POL 1988 36 01:04:27
73 43 Cebula Bogdan KRS TKKF
Jastrząb Ruda Śląska
POL 1961 9 01:04:37
74 453 Warszawski Jerzy PGNiG Zielona
Góra
POL 1953 2 01:04:43
75 161 Kamiński Jan jrg-4 km psp
łódż
POL 1968 5 01:05:04
76 509 Ścisło Mariusz KKB Dystans
Kraków
POL 1978 37 01:05:14
77 317 Pawlikowski Bogusław Katowice POL 1964 10 01:05:20
78 178 Kobos Tomasz Kraków POL 1988 38 01:05:29
79 477 Wyszkoń Mariusz Forma Wodzisław
Śl
POL 1987 39 01:05:31
80 406 Stokowy Eliza UKS Diament Jedynka
Wodzisław Śląski
POL 1990 1 01:05:32
81 505 Łojek Paweł Straż Pożarna
Zakopane
POL 1986 40 01:05:33
82 310 Papała Leszek Łaziska-Górne POL 1962 11 01:05:36
83 393 Skrzypski Marian KRS TKKF
Jastrząb Ruda Śląska
POL 1950 3 01:05:37
84 50 WITKOWSKI ZYGMUNT KB Kąty
Wrocławskie
POL 1949 2 01:05:41
85 29 Biesiadecki Krystian Centralna Szkoła
PSP
POL 1988 41 01:05:43
86 219 Krężelok Rafał Istebna POL 1985 42 01:05:47
87 499 Černý Vladimír Praha POL 1952 4 01:05:49
88 12 CZUPRYNA KRZYSZTOF ŚLIMAK BYTKÓW POL 1970 12 01:06:00
89 282 Mielcarek Leszek BYTOM POL 1955 6 01:06:04
90 472 Wydra Sabina MOK Mszana Dolna POL 1982 2 01:06:24
91 126 Haniaczyk Janusz Straż Pożarna
Zakopane
POL 1984 43 01:06:25
92 102 Chmielewski Łukasz WROCŁAW POL 1983 44 01:06:26
93 58 Cienkus Jakub Żywiec POL 1993 5 01:06:27
94 480 SZAFARCZYK JANUSZ WKB META LUBLINIEC POL 1969 6 01:06:29
95 272 Maruszczyk Łukasz KP PSP Lubliniec POL 1982 45 01:06:32
96 51 Chwastek Tomasz KW Kraków POL 1981 46 01:06:33
97 309 Pająk Tadeusz Świętochłowice POL 1951 5 01:06:38
98 36 Brzeziński Damian Wysoka POL 1986 47 01:06:44
99 304 Nowak Grzegorz Zorza Gdynia POL 1967 7 01:06:46
100 186 THEN DAWID BIELSKO-BIAŁA POL 1989 48 01:06:47
101 190 Korcz Sławomir sbbp.pl POL 1965 8 01:07:01
102 412 Stępień Mirosław KS Zamot Nowy
Sącz
POL 1982 49 01:07:02
103 2 SZTEFKO JÓZEF GOPR POL 1965 9 01:07:05
104 402 Stankiewicz Antoni WKB Piast
Wrocław
POL 1958 7 01:07:15
105 27 GAŁUSZKA MARIUSZ PORĄBKA POL 1970 13 01:07:22
106 202 Kołodziejczyk Michał Bielsko-Biała POL 1976 50 01:07:24
107 94 Gadzina Wojciech KS Zamot Nowy
Sącz
POL 1982 51 01:07:26
108 83 PORORUC JAN TJ WORD PORUBA CZE 1975 52 01:07:34
109 300 Niemiec Krzysztof MOSiR Żywiec POL 1965 10 01:07:38
110 5 RZEPKA SABINA AZS AWF Katowice POL 1986 3 01:07:45
111 148 Jarzębowicz Adam doliniarze.com POL 1975 53 01:07:48
112 295 Müldner Rafał Kraków POL 1974 14 01:07:53
113 441 Turza Bogusław Sosnowiec POL 1972 15 01:08:05
114 508 Łuszcz Mirosław KP PSP Dąbrowa
Tarnowska
POL 1977 54 01:08:08
115 376 Sawicki Lucjan Żywiec POL 1976 55 01:08:21
116 120 Guzdek Tomasz KM.PSP.Bytom POL 1982 56 01:08:21
117 331 Piłatowski Andrzej Diament Jastrzębie
Zdrój
POL 1964 12 01:08:23
118 323 Pietraszko Tomasz Żywiec POL 1978 57 01:08:32
119 193 Kosek Paweł Tychy POL 1991 6 01:08:33
120 292 Motyka Tadeusz Cisiec POL 1955 8 01:08:37
121 410 Stwora Rafał KM PSP Katowice POL 1979 58 01:08:39
122 368 Riemer Tomasz Łódź mkt POL 1965 11 01:08:40
123 504 Ławecki Szymon Komenda Wojewódzka
PSP Warszawa
POL 1978 59 01:08:43
124 183 Kolosinski Henryk BIELSKO-BIAŁA POL 1952 6 01:08:52
125 151 Jastrzębski Radosław KRS MORS Jastrzębie
Zdrój
POL 1993 7 01:09:03
126 496 Ćwiek Marcin KA FRAJDA POL 1973 16 01:09:09
127 90 Fronc Arkadiusz Kraków POL 1984 60 01:09:13
128 341 Posmysz Anna K.U. AZS UJ POL 1984 4 01:09:23
129 100 Giemza Stanisław Bielsko-Biała POL 1951 7 01:09:26
130 124 Hamela Krzysztof Chorzów POL 1960 13 01:09:27
131 144 Janowska Magdalena Ślimak Bytków POL 1976 5 01:09:29
132 367 Repaň Pavel X-AIR Ostrava POL 1973 17 01:09:36
133 258 Machlowski Ryszard kkb dystans
kraków
POL 1963 14 01:09:44
134 302 Nowaczyk Arkadiusz Chorzów POL 1973 18 01:09:48
135 170 Kazimierczak Jacek KB Kosynier
Września
POL 1968 12 01:09:54
136 10 Banasiak Alicja Beskidek Bielsko
Biala
POL 1952 1 01:09:56
137 209 Kraski Stanisław FORMA Wodzisław
Śl.
POL 1974 19 01:09:57
138 498 Čanecký Ivan TJ Slovan
Skalité
SVK 1968 13 01:09:59
139 361 Radomski Zbigniew TKKF BESKIDEK Bielsko
Biała
POL 1951 8 01:10:08
140 153 Jeziorkowski Jarosław Zadyszka
Oświęcim
POL 1965 14 01:10:20
141 7 SLANOWSKI ZENON TKKF CZELADZ POL 1950 9 01:10:22
142 466 Wojtyła Szymon Politechnika
Śląska
POL 1987 61 01:10:23
143 53 Chłoń Jarosław Kraków POL 1965 15 01:10:25
144 375 Salbert Marek kb jozefinka
katowice
POL 1958 9 01:10:27
145 39 Burzyński Paweł Airbike POL 1976 62 01:10:30
146 47 Cholewa Jan Sucha Beskidzka POL 1948 3 01:10:36
147 322 Pieniądz Krzysztof Kraków POL 1976 63 01:10:38
148 159 Kaleta Jan Świt Cięcina POL 1960 15 01:10:45
149 132 Hukin Sebastian Katowice POL 1974 20 01:10:50
150 308 Oleksiy Kulyk FENIX/LVIV
UKRAINE
UKR 1949 4 01:11:00
151 139 Jagosz Aleksander Bielsko-Biała POL 1978 64 01:11:08
152 4 Aksamit Łukasz doliniarze.com POL 1982 65 01:11:12
153 134 Hyrnik Kazimierz Tychy POL 1953 10 01:11:16
154 401 Stafiej Filip Legionowo POL 1976 66 01:11:19
155 201 Kołodziej Rafał KM PSP Ruda
Śląska
POL 1981 67 01:11:24
156 388 Skomorowski Stanisław SBD Energetyk
Rybnik
POL 1957 10 01:11:25
157 342 Pospiszyl Benedykt K.B.Branice POL 1960 16 01:11:26
158 33 Borowski Andrzej Ruda Śląska POL 1977 68 01:11:27
159 364 Rak Andrzej POL 1960 17 01:11:30
160 343 Pośpiech Karol FORMA
Wodzisław/Syrynia
POL 1954 11 01:11:31
161 44 Celak Dariusz Sucha Beskidzka POL 1963 18 01:11:38
162 176 Klimczak Marek Kraków POL 1984 69 01:11:42
163 286 Miszczyk Roman Bystra POL 1970 21 01:11:42
164 52 Chwastyk Karol KB Kąty
Wrocławskie
POL 1938 1 01:11:47
165 204 Kościak Edward Kamienna Góra POL 1938 2 01:12:08
166 84 Figura Andrzej Świt Cięcina POL 1951 12 01:12:16
167 391 Skowronski Marek Sosnowiec POL 1981 70 01:12:20
168 271 Marszałek Władysław Oaza Rodzin
Żywiec
POL 1960 19 01:12:29
169 459 Wiesnerová Lenka Sp.Police n.M.
CZE
POL 1969 1 01:12:30
170 468 Wołoszyn Ryszard KLINGSPOR POL 1966 16 01:12:36
171 8 Bajda Jacek WKB Meta
Lubliniec
POL 1977 71 01:12:45
172 426 MARKOWSKI ADAM WKB META
Lubliniec
POL 1991 8 01:12:46
173 413 Suliński Konrad Airbike Warszawa POL 1982 72 01:12:47
174 174 Kierczak Aleksander Bielsko-Biała POL 1963 20 01:12:50
175 283 Mierzwa Jarosław Siemianowice Śl. POL 1970 22 01:12:51
176 189 Korcz Dariusz Łódź POL 1963 21 01:12:52
177 461 Wilczyński Dariusz Kraków POL 1974 23 01:13:04
178 111 Grochowiec Krzysztof Katowice POL 1989 73 01:13:10
179 13 SZLAGOR JAKUB ANDRYCHÓW POL 1977 74 01:13:17
180 117 Grzesik Andrzej Sosnowiec POL 1959 11 01:13:23
181 61 Czul Artur OSP Mutne POL 1986 75 01:13:24
182 99 Gałosz Lesław Sucha Beskidzka POL 1961 22 01:13:25
183 95 KSIĘŻYK PIOTR KB JÓZEFINKA KATOWICE POL 1956 12 01:13:30
184 85 Fijak Jerzy Bielsko-Biała POL 1956 13 01:13:33
185 253 Litwin Józef Głubczyce POL 1949 5 01:13:37
186 290 Mojczek Jan Cieszyn POL 1942 1 01:13:42
187 333 Plesner Krzysztof
Plener
KM PSP Szczecin POL 1979 76 01:13:43
188 206 Kożdoń Jarosław KW Gliwice /
Żory
POL 1984 77 01:13:44
189 157 Jędrzkiewicz Andrzej Żywiec POL 1964 23 01:13:46
190 218 STRICZEK MARCIN MONTAINTRIAL TEAM POL 1978 78 01:13:55
191 208 Kramarz Stanisław Sucha Beskidzka POL 1962 24 01:14:02
192 411 Stypuła Grzegorz Świętochłowice POL 1973 24 01:14:03
193 41 Błaszczykowski Marcin bieganie.pl POL 1979 79 01:14:06
194 261 Maciejewski Marek Mysłowice POL 1961 25 01:14:13
195 214 Krupskyy Vasyl FENIX/LVIV
UKRAINE
UKR 1940 2 01:14:22
196 229 Kupczak Janusz KB Kosynier
Września
POL 1965 17 01:14:23
197 280 Michalski Adam WKB Piast
Wrocław
POL 1970 25 01:14:24
198 450 Waluskiewicz Artur Częstochowa POL 1965 18 01:14:32
199 278 Maślanka Jarosław Kraków POL 1973 26 01:14:38
200 80 Dziułka Paweł Warszawa POL 1973 27 01:14:39
201 332 Piłatowski Mirosław KRS TKKF MORS
Jastrzębie Zdrój
POL 1966 19 01:14:45
202 469 Wróbel Andrzej Łazy POL 1969 20 01:14:52
203 392 Skrzypek Mikołaj Kraków POL 1974 28 01:15:07
204 28 KOZYRSKA AGNIESZKA WKB PIAST WROCŁAW
SOBÓTKA
POL 1972 2 01:15:12
205 121 Guzy Piotr bieganie.pl
Czechowice-Dziedzice
POL 1982 80 01:15:15
206 54 BAUER BOGDAN KĘDZIERZYN-KOŹLE POL 1971 29 01:15:19
207 69 Dubiel Kazimierz KM PSP KRAKÓW POL 1969 21 01:15:21
208 56 MAKUCH KRZYSZTOF BIELSKO-BIAŁA POL 1972 30 01:15:23
209 136 Jaczewski Wojciech Radom POL 1980 81 01:15:25
210 360 Raczek Natalia Rychwałdek POL 1993 2 01:15:28
211 497 Ćwikłowski Maciej KP Bór/ Oborniki
Śląskie
POL 1993 9 01:15:29
212 65 Dobrowolski Zbigniew okb zadyszka
Oswięcim
POL 1962 26 01:15:42
213 359 Płoskoński Piotr Grabowa POL 1965 22 01:15:43
214 115 Grygorcewicz Jan KM PSP Szczecin POL 1963 27 01:15:44
215 249 Lichacz Danuta KRS TKKF MORS
Jastrzębie Zdrój
POL 1991 3 01:15:45
216 222 Kubicki Jacek Gdańsk POL 1966 23 01:15:48
217 318 Pawłowski Marcin KP PSP Żnin POL 1986 82 01:15:54
218 200 Kołodziej Marian doliniarze.com
Chorzów
POL 1953 13 01:15:56
219 408 Stróżyńska Monika Katowice POL 1978 6 01:15:58
220 89 Fojcik Grzegorz Rybnik POL 1967 24 01:16:02
221 113 Groja Tomek Zawiercie POL 1985 83 01:16:15
222 285 Mikołajczyk Romuald Katowice POL 1962 28 01:16:18
223 15 Bałka Jerzy WTC Wejherowo POL 1951 14 01:16:24
224 66 ZAKROCZYMSKI MICHAŁ WARSZAWA POL 1969 25 01:16:25
225 21 GAŁUSZKA HALINA PORĄBKA POL 1971 3 01:16:39
226 35 Bryłka Marcin KP PSP Lubliniec POL 1983 84 01:16:41
227 91 CHŁAP ELŻBIETA KATOWICE POL 1971 4 01:16:42
228 6 Arnold Waldemar KB.Gymnasion
Warszawa
POL 1953 15 01:16:44
229 305 Nowocień Tomasz Kraków POL 1981 85 01:16:45
230 239 Lebioda Adam Katowice POL 1970 31 01:16:47
231 226 Kuczaj Tomasz KP PSP Trzebnica POL 1983 86 01:16:50
232 116 PITAS ADAM BIELSKO-BIAŁA POL 1982 87 01:16:55
233 486 Zalisko Oksana FENIX/LVIV
UKRAINE
UKR 1956 1 01:16:58
234 169 Kawecki Jozef K.B. Branice POL 1949 6 01:17:10
235 76 BANACH DAGMARA KB MOSIR JASTRZĘBIE POL 1987 7 01:17:14
236 321 Piechota Roman POL 1975 88 01:17:28
237 442 Twardy Zdzisław Strzelce Opolskie POL 1949 7 01:17:34
238 141 PISKOŃ TOMASZ WKB Meta
Lubliniec
POL 1975 89 01:17:39
239 328 Piątek Małgorzata Żywiec POL 1958 2 01:17:42
240 268 Maras Ladislav FORMA Wodzislaw
Slaski
POL 1963 29 01:17:43
241 417 Szaton Bogusław Czeladż POL 1969 26 01:17:46
242 40 NIEMCZYK HENRYK REMSCHEIDL GER 1954 16 01:17:52
243 403 Stankiewicz Iwona WKB Piast
Wrocław
POL 1959 3 01:17:53
244 165 Karaś Krzysztof KM PSP Siemianowice Śląskie POL 1986 90 01:18:00
245 296 Mądry Sławomir KP PSP Żnin POL 1986 91 01:18:28
246 409 Strąk Leszek bieganie.pl Tarnowskie Góry POL 1987 92 01:18:33
247 104 ŻELICHOWSKI MAREK SOSNOWIEC POL 1958 14 01:18:48
248 415 Swierczek Anna Byledobiec Anin
Bielsko-Biala
POL 1979 8 01:18:49
249 379 Sielaszuk Michał Legionowo POL 1979 93 01:18:51
250 427 Szymacha Marcin Baczyn POL 1976 94 01:18:55
251 16 Bańdo Sebastian Kraków POL 1980 95 01:19:08
252 140 Jagusiak Dariusz KM PSP
Częstochowa
POL 1967 27 01:19:17
253 23 Bielińska Monika A&M POL 1983 9 01:19:24
254 24 Bieliński Artur A&M POL 1986 96 01:19:25
255 349 Przywara Zbigniew MOSiR Police POL 1952 17 01:19:30
256 1 Abulewicz Andrzej KP PSP Trzebnica POL 1958 15 01:19:33
257 238 Latawiec Bartosz Legionowo POL 1978 97 01:19:35
258 456 Wernik Dariusz FORMA Wodzisław
Śląski
POL 1966 28 01:19:42
259 348 Przybylska Sylwia KRS TKKF MORS Jastrzębie Zdrój POL 1978 10 01:19:53
260 232 Kurek Edward Katowice POL 1936 3 01:19:57
261 46 ZASTAWNY RYSZARD DOLINIARZE,COM
ORZESZE
POL 1949 8 01:20:00
262 110 Gołębiewski Tomasz KM PSP Szczecin POL 1982 98 01:20:01
263 180 MARKOWSKI ZBIGNIEW Meta Lubliniec POL 1970 32 01:20:03
264 88 KLIMESOVA IWKA OSTEN CZE 1979 11 01:20:39
265 363 Raduchowski Tomek KM PSP Wrocław POL 1973 33 01:20:40
266 160 Kaliwoda Adam Bolesław POL 1968 29 01:20:49
267 182 Kokot Mariusz KM PSP
Częstochowa
POL 1986 99 01:20:51
268 62 GODZIK MARCIN WIELICZKA POL 1973 34 01:20:55
269 316 Pawlik Emil Oaza Rodzin
Żywiec
POL 1951 18 01:21:05
270 455 Wawrzyńczyk Marta SBD Energetyk
Rybnik
POL 1990 4 01:21:09
271 181 Kokoszek Robert SBD Energetyk
Rybnik
POL 1972 35 01:21:10
272 407 Stolarczyk Stanisław Świt Cięcina POL 1950 19 01:21:15
273 241 Lelonek Kazimierz Zwardoń POL 1959 16 01:21:25
274 17 Berestecki Andrzej Bolesławiec POL 1961 30 01:21:27
275 329 Piątoń Piotr Wieliczka POL 1978 100 01:21:29
276 297 Mędrala Czesław AKB SUPERMARATON
Bielsko Biała
POL 1946 9 01:21:32
277 112 Grochowina Tomasz KRS TKKF
Jastrząb Ruda Śląska
POL 1981 101 01:21:35
278 42 MACHA ROMAN JAŚKOWICE POL 1968 30 01:21:42
279 255 Lysyj Igor FENIX/LVIV
UKRAINE
UKR 1945 10 01:21:46
280 404 Starostka Andrzej Kędzierzyn-Koźle POL 1948 11 01:21:47
281 396 Sojka Robert Jaworzno POL 1967 31 01:21:54
282 495 FIEGA RYSZARD Maraton Gorlice POL 1958 17 01:21:55
283 49 Chrzan Tadeusz Rydułtowy POL 1960 31 01:21:57
284 168 Karpiński Zdzisław WITAR Tarnobrzeg POL 1942 3 01:22:03
285 270 Maroszek Piotr Kraków POL 1980 102 01:22:08
286 55 Cichoń Romuald Lipowa POL 1964 32 01:22:10
287 365 Reclik Jarosław FORMA Wodzisław
Śl.
POL 1966 32 01:22:12
288 199 Kozłowski Marian LZS Grodziec POL 1955 18 01:22:17
289 324 Pietrek Henryk Katowice POL 1944 4 01:22:53
290 125 Handzel Wioletta Kraków POL 1984 12 01:23:10
291 371 Ryszczyk Adam Rybnik POL 1980 103 01:23:11
292 191 Kordyaczny Krzysztof Forma Wodzisław
Śl.
POL 1953 20 01:23:13
293 167 Karczmitowicz Jacek Zgierz POL 1970 36 01:23:18
294 171 Kałusek Jacek Gaszowice POL 1976 104 01:23:24
295 236 Lang Zbigniew KP PSP Żnin POL 1973 37 01:23:25
296 188 Kopytek Łukasz Sosnowiec POL 1980 105 01:23:30
297 387 Siwczyńska Zofia KS Zamot Nowy
Sącz
POL 1986 13 01:23:38
298 11 Baranowski Arkadiusz Bielsko-Biała POL 1979 106 01:23:39
299 311 Paradecki Zbigniew KRS TKKF
„CZARNI” Katowice
POL 1980 107 01:23:41
300 425 Szudy Katarzyna KRS TKKF
Jastrząb Ruda Śląska
POL 1982 14 01:23:51
301 75 Dyrlaga Stanisław KS HALNY Węgierska
Górka
POL 1958 19 01:23:54
302 79 Dziewior Tadeusz Szczerbice POL 1967 33 01:24:11
303 213 Krok Krzysztof Muszyna-Złockie POL 1963 33 01:24:13
304 385 Berestecki Jakub Bolesławiec POL 1993 10 01:24:15
305 119 Gunia Mariusz ZADYSZKA
Oświęcim
POL 1965 34 01:24:22
306 446 Urbaczka Mieczysław Watra-Cieszyn POL 1949 12 01:24:30
307 482 Wójcik Łukasz Kraków POL 1983 108 01:24:35
308 129 Heinrich Henryk LKS Pogórze POL 1951 21 01:24:48
309 347 Prymakowska Barbara Sokół Tarnów POL 1943 1 01:24:52
310 457 Wernik Katarzyna FORMA Wodzisław
Śląski
POL 1970 5 01:25:01
311 377 Semanova Maria FORMA Wodzislaw
Slaski
POL 1968 2 01:25:11
312 31 JASIEWICZ DAWID ŻYWIEC POL 1989 109 01:25:19
313 428 Szymczyna Zdzisław KKB DYSTANS
Kraków
POL 1958 20 01:25:21
314 82 Fejgl Zdeněk BK Vratimov-CZ POL 1942 5 01:25:31
315 269 Marchewka Andrzej Bytom POL 1958 21 01:25:48
316 63 PIŁAT EUGENIUSZ KATOWICE POL 1963 34 01:25:50
317 276 Mazonik Sławomir www.azfinanse.pl
Buczkowice
POL 1979 110 01:26:03
318 502 Łaciak Marek Tychy POL 1957 22 01:26:06
319 454 GROCHAL JAN WIELICZKA POL 1964 35 01:26:36
320 25 Bienia Eugeniusz Heilbronn POL 1968 35 01:26:44
321 306 Obstarczyk Andrzej Zadyszka
Oświęcim
POL 1957 23 01:26:53
322 420 Szczypczyk-Ścisło Ewa KKB Dystans
Kraków
POL 1981 15 01:27:29
323 358 Płanik Adam Tarnów POL 1952 22 01:27:44
324 488 Zastawny Barbara doliniarze.com
Gardawice
POL 1984 16 01:28:05
325 87 Filipiak Paweł KP PSP Żnin POL 1977 111 01:28:06
326 362 Raduchowski Michał KP PSP Trzebnica POL 1980 112 01:28:09
327 195 Kowalczyk Anna KW Kraków POL 1980 17 01:28:19
328 48 Christ Łukasz Częstochowa POL 1984 113 01:28:21
329 154 Juraszek Antoni KS HALNY Węgierska
Górka
POL 1956 24 01:28:59
330 163 Karas Bartłomiej bieganie.pl Czechowice-Dziedzice POL 1976 114 01:29:04
331 350 Ptak Zbigniew PK Therma POL 1952 23 01:29:05
332 251 Lipnicki Grzegorz Kraków POL 1963 36 01:29:06
333 114 Grygiel Boleslaw Kędzierzyn-Koźle POL 1947 13 01:29:10
334 419 Szczerba Andrzej Asocjacja Dzień Świra
Będzin
POL 1963 37 01:29:22
335 146 Jaroch Mateusz Katowice POL 1993 11 01:30:07
336 344 Prokop Iwona KRS TKKF
Jastrząb Ruda Śląska
POL 1974 6 01:30:32
337 440 Trzybulski Roman Sosnowiec POL 1962 38 01:30:45
338 458 Wiesner Jiří Sp.Police n.M.
CZE
POL 1956 25 01:30:50
339 162 Kamiński Jerzy Maraton Gorlice POL 1959 26 01:31:05
340 147 Jaroch Piotr Katowice POL 1970 38 01:31:19
341 14 SOBCZAK BARBARA KATOWICE POL 1958 4 01:31:20
342 225 Kuc Janusz KM PSP
Częstochowa
POL 1970 39 01:31:40
343 38 MOROŃCZYK KATARZYNA AIRBIKE WARSZAWA POL 1979 18 01:31:47
344 128 Haśkiewicz Stanisław KRS TKKF MORS
Jastrzębie Zdrój
POL 1955 27 01:31:49
345 485 Zajączkowski Dariusz KP PSP Trzebnica POL 1968 36 01:31:57
346 430 Szyszka Mirosław Rzepiska POL 1991 12 01:32:22
347 60 Czamara Elżbieta Tarnów POL 1965 3 01:32:43
348 291 Molenda Wojciech KP PSP Żnin POL 1980 115 01:33:16
349 26 Bieniek Maciej Polbank EFG POL 1975 116 01:33:16
350 103 Golebiewski Michal Przesieka/Karkonosze POL 1947 14 01:33:34
351 320 Piecha Katarzyna KRS TKKF MORS Jastrzębie Zdrój POL 1990 5 01:33:39
352 503 PIŁATOWSKI ŁUKASZ JASTRZĘBIE ZDRÓJ POL 1988 117 01:33:41
353 423 Szokalska Urszula Nowy Prażmów POL 1969 4 01:33:42
354 70 ZAWADA TOMASZ CHORZÓW POL 1972 40 01:33:57
355 330 Piłatowska Beata KRS TKKF MORS
Jastrzębie Zdrój
POL 1968 5 01:34:20
356 135 Hyrnik Wojciech Tychy POL 1981 118 01:34:22
357 32 JASIEWICZ MIECZYSŁAW ŻYWIEC POL 1956 28 01:34:40
358 437 Tomicki Andrzej KW PSP Łódź POL 1954 24 01:35:12
359 18 ŚCIBISZ BOGDAN SOSNOWIEC POL 1943 6 01:35:32
360 500 Łabuz Ewa KW PSP Wrocław POL 1955 5 01:36:33
361 501 Łabuz Marek WKP Piast Wrocław POL 1956 29 01:36:34
362 101 Gierczak Łukasz Sosnowiec POL 1982 119 01:36:34
363 243 Lesik Marek Katowice POL 1965 37 01:37:40
364 68 KOZICKI JACEK BYTOM POL 1980 120 01:37:41
365 390 Skoneczny Edward KRS TKKF
„MORS” Jastrzębie Zdrrój
POL 1959 30 01:37:49
366 205 Kośmiński Jarosław Straż Pożarna
Zakopane
POL 1985 121 01:38:08
367 254 Luks Dariusz Warszawa POL 1982 122 01:38:10
368 223 Kubik Krzysztof Wieliczka POL 1978 123 01:38:28
369 59 Ciesiołka Marian Bytom POL 1949 15 01:39:13
370 96 Gansiniec Ireneusz Mysłowice POL 1970 41 01:39:37
371 335 Poczekalewicz
Jarosław
Drużyna Szpiku POL 1975 124 01:40:01
372 81 Emili Giovanni Włochy/Civitanova
Marche
POL 1932 4 01:40:19
373 250 Lipnicka Bożena Kraków POL 1966 6 01:40:23
374 307 Obstarczyk Malgorzata Zadyszka
Oświęcim
POL 1961 1 01:42:16
375 284 Mikołajczyk Joanna Katowice POL 1970 7 01:42:20
376 77 Dziergas Joanna MKS Żywiec POL 1993 6 01:44:20
377 479 Wójcik Grzegorz Kraków POL 1980 125 01:44:58
378 118 Grznar Milos POL 1967 38 01:47:51
379 197 Kozielski Zenon FORMA Wodzisław
Śl.
POL 1975 126 01:48:08
380 405 Staszewski Henryk Chorzów POL 1958 31 01:48:30
381 73 Dwornik Barbara Bielsko POL 1959 6 01:51:06
382 389 Skoneczny Danuta KRS TKKF
„MORS” Jastrzębie Zdrrój
POL 1958 7 01:51:06
383 281 Mickiewicz-Makuch
Martyna
Warszawa POL 1985 19 02:06:53

Możliwość komentowania została wyłączona.