New Balance 1080v12
 
4 marca 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Bekele zmierzy się z Kipsangiem na 10 km


Do pojedynku dwóch rekordzistów świata dojdzie 18 maja w Manchesterze. W jednym biegu na dystansie 10 km zmierzą się Kenenisa Bekele i Wilson Kipsang. Będzie to ich pierwszy wspólny bieg.

2.jpg
Kenenisa Bekele ścigał się już w Wielkiej Brytanii z innymi świetnymi biegaczami

Bekele, rekordzista świata w biegu na 5000 i 10000 m, wystartuje w biegu ulicznym w Wielkiej Brytanii już po raz drugi w przeciągu kilku miesięcy. Przypomnijmy, że we wrześniu ubiegłego roku Etiopczyk zwyciężył w półmaratonie w Newcastle wyprzedzając na mecie dwie gwiazdy biegów długich: Mo Faraha i Haile Gebrselassie.

18 maja tego roku Kenenisa po raz kolejny zmierzy się z biegaczem ze ścisłej światowej czołówki. Tym razem jego przeciwnikiem będzie rekordzistą świata w maratonie – Wilson Kipsag. Do interesującego pojedynku na dystansie 10 km dojdzie podczas zawodów Great Manchester Run.

Zarówno Bekele, jak i Kipsang wcześniej wezmą udział w biegach maratońskich. Wilson 13 kwietnia wystartuje w Londynie, natomiast Kenenisa 6 kwietnia pobiegnie w Paryżu. Dla Etiopczyka będzie to debiut na dystansie 42,195 km.

Źródło: iaaf.org