New Balance 1080v12
 
14 marca 2012 Redakcja Bieganie.pl Sport

BbL w Opolu z olimpijczykiem!


 540_1.jpg

Nowe BbL w Opolu będzie odbywać się na stadionie im. Opolskich Olimpijczyków

Sam skakał wzwyż, ale propagując lekkoatletykę nie pomija biegania. Janusz Trzepizur, olimpijczyk z Moskwy zainicjował dołączenie Opola do BiegamBoLubię. To gwarancja, że zajęcia w Opolu są i będą okazją do biegania z finalistą olimpijskim!

Skaczący przed laty 2,32 m wzwyż Janusz Trzepizur, dziś – jako szef opolskiego MOSiR-u, jest bardzo zaangażowany w propagowanie biegania. – MOSiR jest organizatorem masowych zawodów dla amatorów „Biegu Niepodległości”, „Opolskiej 10” oraz Półmaratonu i Maratonu Opolskiego. Ale to za mało. Jesteśmy przekonani, że akcja BiegamBoLubię pozwoli dużo bardziej rozwinąć się opolskim biegaczom – mówi Jerzy Siemaszko, trener BbL w Opolu.

Środowisko biegowe w Opolu wciąż się powiększa. Na stadionie coraz częściej można spotkać nie tylko trenujących wyczynowo lekkoatletów, ale i tych aktywnie spędzających wolny czas. A jeszcze kilka lat temu osoby biegające można było spotkać tylko wyjątkowo – dodaje Katarzyna Rurynkiewicz, druga trenerka BbL z Opola.

Jerzy Siemaszko to jeden z Trenerów BbL z najdłuższym stażem biegowym – biega od ponad 30 lat. Jest wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski i Europy weteranów na dystansach 5, 10 km i w maratonie. Z życiówką na tym ostatnim 2:18.

Katarzyna Rurynkiewicz to absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na specjalizacji trenerskiej z lekkiej atletyki. Jest też trenerem personalnym oraz instruktorką fitnessu. Zabawę z lekkoatletyką rozpoczęła 12 lat temu. – Trenowałam wyczynowo, startując w zawodach na szczeblu Mistrzostw Polski na stadionie, w biegach przełajowych i w drużynowych Mistrzostwach Europy – wyjaśnia.

Spotkania BbL w Opolu będą odbywać się na stadionie im. Opolskich Olimpijczyków. – Przy stadionie mieści się park z wysoką górką, więc zabawa gwarantowana – zachęca Katarzyna Rurynkiewicz.

Gdzie jeszcze można biegać w Opolu?Między innymi w Parku Bolko, który jest otoczony wałami rzeki Odry. Mamy też ścieżkę biegowo-rowerową, którą dobiegamy do lasu. Tam mamy szeroki zakres  możliwości. Podczas zajęć na pewno zaznajomimy uczestników ze wszystkimi obiektami sportowymi, lasami oraz parkami – zapewnia Jerzy Siemaszko.

Spotkania – jak w pozostałych miastach BbL – odbywają się co sobotę o 9:30, na stadionie im. Opolskich Olimpijczyków, przy ul. Sosnkowskiego 12.