philips
 
2 czerwca 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

Asfalt zapłonie na Ursynowie!


Najszybsi długodystansowcy w kraju oraz ponad dwa tysiące ambitnych biegaczy amatorów wystartuje 13 czerwca w 9. Biegu Ursynowa – RUCH po Zdrowie i powalczy o tytuł Mistrza Polski w biegu ulicznym na dystansie 5 km.
9. Bieg Ursynowa RUCH po Zdrowie to najbardziej prestiżowe w Polsce zawody na tym dystansie. Szybka, płaska i szeroka trasa wytyczona na głównej ursynowskiej arterii – al. Komisji Edukacji Narodowej będzie areną zmagań najlepszych biegaczy długodystansowych w kraju. Swoją obecność zapowiedzieli już m.in. wicemistrz Europy w maratonie z 2014 – Yared Shegumo, brązowy medalista Halowych Mistrzostw Europy na 1500 m Bartosz Nowicki, mistrz Polski w półmaratonie Adam Nowicki czy jeden z najbardziej obiecujących zawodników młodego pokolenia z rekordem życiowym na poziomie 13:59 – Szymon Kulka.

Ale to nie koniec zawodników, którzy mogą powalczyć o tytuł Mistrza Polski. 

W stawce są również utytułowani Artur Kern, Arkadiusz Gardzielewski, Emil Dobrowolski, Błażej Brzeziński i Artur Kozłowski. Wśród pań faworytką numer 1 wydaje się Dominika Nowakowska, która jest autorką najlepszego jak dotąd wyniku w historii ursynowskiej imprezy, ale zagrozić jej mogą m.in. Anna Wojda, Izabela Trzaskalska, Angelika Mach czy Marta Krawczyńska. 

faworyci

Najszybsi polscy biegacze, piekielnie szybka trasa, fantastyczni ursynowscy kibice – dla tych trzech rzeczy warto tego dnia stanąć na starcie 9. Biegu Ursynowa RUCH po Zdrowie. Aleja KEN na kilkanaście minut zamieni się w arenę fascynującej walki o mistrzostwo Polski, ale i o życiówki każdego, kto punktualnie o 10:00 zerwie się do walki. Yes, You KEN! Niech moc będzie z Wami! – powiedział Marek Tronina, prezes Fundacji „Maraton Warszawski”.

9. Bieg Ursynowa RUCH po Zdrowie to zawody przygotowane nie tylko z myślą o zawodowcach. 13 czerwca każdy, kto zdecyduje się wystartować, stanie przed szansą walki o nowy rekord życiowy. Organizatorzy zapewnili udział aż 14 pacemakerów, którzy poprowadzą kolejne grupy biegaczy na czasy od 17 do 30 minut (co 1 minutę).
Więcej informacji oraz zapisy na IX Bieg Ursynowa znajdują się na stronie internetowej www.biegursynowa.com. Opłata startowa wynosi 40 złotych, a limit uczestników został określony na 2500 miejsc.