25 listopada 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Asbel Kiprop miał wypadek


Asbel Kiprop, mistrz olimpijski z Pekinu i podwójny mistrz świata w biegu na 1500 m uczestniczył w wypadku samochodowym. Zawodnik na szczęście nie doznał poważnych obrażeń. Do zdarzenia doszło w niedzielną noc w Kenii. 

Kiprop, który pełnił rolę kierowcy stracił panowanie nad pojazdem na ostrym zakręcie drogi położonej 4 km od miasta Kabarnet. Na skutek tego samochód rozbił się o skały i niemal spadł z urwiska. Na szczęście nie doszło do tragedii. Samochód zatrzymał się na kamieniach i dzięki temu nie runął w przepaść.

Po wypadku zawodnika przewieziono do szpitala by tam go zbadać. Na miejscu okazało się, że Asbelowi nic się nie stało i może zostać odesłany do domu.

Rzem z Kipropem w samochodzie znajdował się James Kangogo (rekord życiowy na 1500 m – 3:35.25), który w wyniku uderzenia głową stracił cztery zęby i wciąż przebywa w szpitalu.

Dzisiejsze wydarzenie nam marcowcowy wypadek z udziałem mistrza olimpijskiego w maratonie – Stephena Kiproticha, którego samochód zjechał z drogi i zsunął się ze zbocza niedaleko Kapchorwy, miasta we wschodniej Ugandzie. Na szczęście wówczas zawodnikowi również nic się nie stało. O zdarzeniu przeczytasz tutaj:  Wypadek mistrza olimpijskiego w maratonie.

Źródło: florack.org.

Możliwość komentowania została wyłączona.