2 października 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

AMBEREXPO Półmaraton Gdańsk z atestem PZLA!


AMBEREXPO Półmaraton Gdańsk, którego organizatorami są Miasto Gdańsk, AZS Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego w Gdańsku oraz Labosport Polska uzyskał atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. To bardzo ważna wiadomość zarówno dla organizatorów biegu jak i samych uczestników.

mapa.jpg

W Gdańsku gościł Zenon Piątek, przedstawiciel Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, który przeprowadził atestację trasy AMBEREXPO Półmaraton Gdańsk. Zadanie zostało przeprowadzone pomyślnie, a to oznacza, że przygotowania do biegu są już na ostatniej prostej. Już 26 października biegacze będą mieli do pokonania piękną trasę głównymi ulicami miasta Gdańsk. Przypomnijmy, że start zlokalizowany będzie na ul. Żaglowej pomiędzy budynkiem AMBEREXPO, a stadionem PGE Arena, natomiast meta znajdować się będzie wewnątrz hali wystawienniczej AMBEREXPO.

d4.jpg

Cieszymy się, z uzyskania atestu PZLA. Ta trasa jest naprawdę szybka i na pewno nie jeden zawodnik pokusi się o pobicie własnego rekordu życiowego – powiedział dyrektor imprezy Rafał Zakrzewski z Gdańskiego AZS-u. – Atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki to gwarancja, że trasa jest dokładnie wymierzona i uzyskany na niej rezultat będzie precyzyjny i wiarygodny. Dzięki atestowi wyniki uzyskiwane podczas biegu mogą być uznawane jako oficjalne, łącznie z rekordem Polski – dodaje Zakrzewski.

Ta informacja jest niezwykle ważna dla wszystkich uczestników imprez biegowych, którzy swą przygodę z bieganiem wiążą z pobijaniem własnych rekordów. Przypominamy, że aby wziąć udział w imprezie należy zarejestrować się na stronie biegu pod adresem www.polmaratongdansk.pl.

 

Możliwość komentowania została wyłączona.