9 września 2016 Redakcja Bieganie.pl Sport

Adam Kszczot zwycięzcą ostatniego mityngu Diamentowej Ligi


Adam Kszczot zwyciężył w biegu na 800 m rozegranym w ramach ostatniego tegorocznego mityngu Diamentowej Ligi. W piątek Brukseli Polak zapewnił sobie wygraną dzięki fenomenalnemu finiszowi. 

Wygrana podczas ostatniego w tym roku mityngu Diamentowej Ligi pozwoliła Adamowi w pewnym stopniu odbić sobie niepowodzenie na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro, gdzie odpadł już w półfinale. Co ważne udało mu się to zrobić w fantastycznym stylu, o którym warto się przekonać oglądając relację wideo z tego biegu.

Oczywiście to było piękne zwycięstwo, ale uważam, że moja wygrana na Mistrzostwach Europy w Amsterdamie była lepsza, ponieważ miałem ciężkie przygotowania do tego startu. Ponadto tytuł mistrza Europy jest cenniejszy niż pojedyncza wygrana na mityngu Diamentowej Ligi – powiedział po biegu Adam. – Najtrudniej było dzisiaj oszczędzać energię biegnąć na końcu stawki i jednocześnie zaatakować z tej pozycji w odpowiednim momencie.

W klasyfikacji generalnej Diamond Race Adam Kszczot zajął trzecie miejsce. Zwycięzcą cyklu okazał się Kenijczyk Ferguson Rotich.

800 m mężczyzn

1. Adam Kszczot (Polska) – 1:44.36
2. Kipyegon Bett (Kenia) – 1:44.44
3. Amel Tuka (Bośnia i Hercegowina) – 1:44.54
4. Ferguson Cheruiyot Rotich (Kenia) – 1:44.59
5. Alfred Kipketer (Kenia) – 1:44.61
6. Pierre-Ambroise Bosse (Francja) – 1:44.63
7. Clayton Murphy (USA) – 1:45.15
8. Jonathan Kitilit (Kenia) – 1:46.12

Pełne wyniki: http://brussels.diamondleague.com/

Możliwość komentowania została wyłączona.