25 sierpnia 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Adam Kszczot za Rudishą w Birmingham


Po wywalczeniu złotego medalu Mistrzostw Europy oraz wygraniu biegu na 800 m podczas mityngu Diamentowej Ligi w Sztokholmie, tym razem Adam Kszczot zajął drugie miejsce w biegu na 600 m w Birmingham (24 sierpnia). Polak w wyścigu na nietypowym dystansie uległ jedynie Davidowi Rudishy.

O tym, że Kszczot znajduje się obecnie w życiowej formie nie trzeba chyba nikomu przypominać. Jego dwa ostatnie zwycięstwa sprawiły, że wielu ostrzyło sobie zęby na jego pojedynek z rekordzistą świata na 800 m – Davidem Rudishą. Niestety bieg pokazał, że Kenijczyk także jest świetnie dysponowany i pokonanie go nie należy do rzeczy łatwych. 

Ostatecznie w pojedynku mistrzów lepszy okazał się Rudisha, który zwyciężył ze świetnym czasem 1:13.71 – czwartym w historii tego dystansu. Kszczot zajął drugą pozycję z wynikiem niewiele gorszym od jego rekordu życiowego – 1:14.69.

Rekord życiowy poprawił za to drugi nasz reprezentant – Marcin Lewandowski. Polak zajął czwartą pozycję z rezultatem 1:15.17.

W Birmingham wystąpiły także Renata Pliś, Angelika Cichocka i Krystian Zalewski. Pierwsza dobrze spisała się w biegu na 2 mile zajmując ósme miejsce z wynikiem 9.28,80 (nieoficjalny rekord Polski), druga zaś niestety nie ukończyła wyścigu na 800 m. Zalewski natomiast był 12 w biegu przeszkodowym na 3000 m (8:29.46).

Pełne wyniki: http://www.diamondleague-birmingham.com/

Możliwość komentowania została wyłączona.