2 marca 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

Adam Kszczot nie obroni tytułu Halowego Mistrza Europy


Ze względu na chorobę Adam Kszczot nie wystartuje na Halowych Mistrzostwach Europy w Pradze. Tym samym reprezentant Polski nie zdobędzie trzeciego z rzędu tytułu mistrza Starego Kontynentu.

IMG 3812

Adam Kszczot był głównym faworytem do zdobycia złotego medalu rozpoczynających się w czwartek (5 marca) 33. Halowych Mistrzostw Europy. Niestety dwukrotny złoty medalista tej imprezy w Pradze nie pobiegnie.

Sezon halowy uważam za zamknięty – napisał na swojej stronie na facebooku zawodnik. – Tydzień choroby i wysokich temperatur to stanowczo za dużo. Trzymam kciuk za wszystkich Polaków w Pradze.

Przypomnijmy, że infekcja wyeliminowała Kszczota już ze startu w finale Halowych Mistrzostwach Polski, które tydzień temu odbyły się w Toruniu. 

Jak podaje Polski Związek Lekkiej Atletyki Adama Kszczota w reprezentacji Polski na Halowe Mistrzostwa Europy zastąpi Karol Konieczny (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL). Oprócz niego na dystansie 800 m pobiegną także Marcin Lewandowski i Kamil Gurdak.

Kszczot skupi się teraz na przygotowaniach do startów na otwartym stadionie. Najważniejszym punktem sezonu będą sierpniowe Mistrzostwa Świata w Pekinie.

Możliwość komentowania została wyłączona.